Odpovědnost zaměstnance

Od: Datum: 16.03.15 15:01 odpovědí: 2 změna: 16.03.15 21:59

Chtěl jsem se zeptat na odpovědnost zaměstnance za škodu způsobenou další firmě.
Uvedu příklad: Před lety zaměstnanec spol. "A" provedl práci ve formě instalace potrubí v zemi u druhé firmy. Firma "A" mezi tím zanikla a nyní se přihlásil bývalý zaměstnanec firmě které byla práce provedena, že má pochybnosti o provedení své práce (svědomí - chtěl by předejít případným škodám). Chci se zeptat, kdo by nesl případné náklady na opravu potrubí nyní (a případnou škodu do budoucna, kdyby se to neřešilo)?

* v době provedení práce (cca. před 5lety) měl sice zaměstnanec firemní pojistku na blbost, ta ale už zanikla.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.03.15 15:10
avatar

Plnění se provádí do určité lhůty. Např v životním pojištění je možné nahlásit událost do 3+1 roku. V pojištění odpovědnosti zaměstnance bude jistě lhůta kratší. Záleží na pojistných podmínkách, které máte (jste měl) ke smlouvě. Zkuste se zeptat přímo http://www.epojisteni.cz/pojistovaci-poradna/ - kde by měli mít obecný přehled většiny pojišťoven.

Škoda způsobená zaměstnancem může být třeba milion, vy však máte zaplatit zaměstnavateli max. 4,5 násobek svého příjmu. Pokud škoda vznikne třetímu subjektu, musí být plněno ze strany pojišťovny z pojištění podniku (jiná pojistka) - ne z pojištění zaměstnance.

doplněno 16.03.15 15:27:

Ještě vám přidám jednu myšlenku k tomu svědomí... Pokud se jedná o obecné ohrožení, pak bych doporučil okamžité hlášení správci dané oblasti. To nemá s odpovědností nic společného, to je občanská povinnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.03.15 21:59

Ahoj. A neřeší tohle záruční doba? Nebývá delší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.