Paragraf 53 v ZL?

Od: Datum: 16.03.15 08:37 odpovědí: 1 změna: 16.03.15 13:51

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. V zaměstnání jsem dala výpověď na dvouměsíční výpovědní lhůtu.Mezitím se mi podařilo si najít novou práci , kde ovšem požadují okamžitý nástup. Současný zaměstnavatel mě odmítá pustit okamžitě. Mám tedy možnost odejít na paragraf? A pokud ano uvádí se tento paragraf v ZL? Resp. jde mi o to jestli to nový zaměstnavatel má šanci nějak zjistit.

Předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 13:51
avatar

Je to pro Vás nepříjemné, ale zaměstnavatel je v právu. Dle ZP musíte splnit dvouměsíční výpovědní lhůtu. Pokud jste dala výpověď třeba dneska, znamená to pracovat do konce března, pak celý duben a květen, od 1. 6. jste volná.

Nemůžete odejít, jak se Vám to hodí. Zaměstnavateli by mohla třeba i vzniknout škoda /pokud by místo Vás nesehnal náhradu/. A jako určitou formu msty by Vám mohl dát výpověď podle paragrafu 53. Což se pak nový zaměstnavatel, samozřejmě dozví a není to pro nastupujícího zaměstnance dobrá vizitka.

Podle mě by bylo nejlepší u stávajícího zaměstnavatele výpovědní dobu dopracovat a u nového se dohodnout, aby na Vás počkal. Třeba po tu dobu vzal místo Vás nějakého brigádníka. Jinak to nejde, když chceme mít slušné zaměstnavatele, musíme být slušní i my. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.