Lidé jemné povahy

Od: Datum: 15.03.15 18:14 odpovědí: 8 změna: 15.03.15 20:49

Ráda bych se tady v poradně zeptala na klady a zápory člověka, který je jemnější a citově založený.Kamarádka mi řekla, že v téhle době vyhrávají lidi průbojné, rázné a bezcitné svoji dravostí. Já jsem tichá, obětavá a ráda pomáhám, kde je potřeba. To se už dneska prý nenosí empatie k druhému, natož druhému člověku ještě pomoc mi bylo řečeno.Takový člověk prý dostane od lidí nálepku jménem "dobrák, trouba,cíťa" a ten, kdo to vycítí, tak prý toho hned využije ve svůj prospěch k posílení vlastního ega a nadřazenosti nad druhým.Co si myslet o kamarádce, která to bere jako moji slabinu a zkouší, co si může ke mne dovolit a pokuď se prudce zvýšeným hlasem k ní neohradím, tak si dovoluje urážlivě ještě víc a nakonec jsem u ni blbeček bez autority.To mne chce jen vyprovokovat být drsnější?V kamarádství by neměla být soutěživost, kdo koho nejvíc setře a má drsnou hubu,tak vyhrál.Nějak mám pocit ataku, kde jsem nejméně čekala a důvěřovala té osobě. Děkuji všem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.15 18:19

Nějak jsem nepochopila, proč onu osobu nazýváte svojí kamarádkou? Jste-li jemnější povahy, oklopujte se lidmi podobného zaměření. A tuto svoji pseudokamarádku pošlete do pryč. Já bych tedy s takovou osobou kamarádit nemohla...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.03.15 18:20

Já si myslím, že kamarád je ten, kdo mě má rád právě proto, že jsem nějaká. Rozhodně to není člověk, který se mě bude snažit předělávat k obrazu svému. A vysmívat se mi, zraňovat, protože má nějakou představu. Tak se kamarád/ka rozhodně nechová. Utíkej od ní tiše, ale rychle a to tak, že daleko. Ještě dříve, než ti zničí sebevědomí (vnímání sama sebe) ;) Za svůj způsob života jsme si zodpovědni sami sobě, protože je to náš život a nikdo ho za nás žít nebude.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.03.15 19:43

Být tebou, tak si s tou kamarádkou promluvím a řeknu ji o svých pocitech. Pokud ti bude odporovat a nebude schopná přijmout tento tvůj názor, není to tvoje kamarádka. Přítel je ten, kdo tě bere takového jaká jsi, dokáže ti naslouchat a i když s tebou úplně nesouhlasí, přijmout tvůj názor a ne zneužívat tvé dobrosrdečnosti. Určitě se ale kvůli tomu neměň! Je pěkné, že se najde někdo takový, kdo si hned na všechny neotvírá hubu a podle mě ti tahle kamarádka za moc nestojí.

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 15.03.15 19:47

Vždycky vyhrávali průbojní, v kariéře i bezcitní. Protože oni neberou ohledy a prosazují svůj cíl. Ohleduplný člověk je prostě bržděn v postupu právě tím ohledem na ostatní.

Nepatřím mezi průbojné a v podstatě takové lidi nemám rád, i když občas jsou potřeba. Pokus se vymezit si vůči nim hranici obklopující to "tvé" a nedovolit jim ji posouvat nebo narušovat "vnitřní prostor". V obraně té hranice proti nim musíš být stejně tvrdá a nekompromisní, jako oni.

Kamarádit se s takovými lidmi nemá samozřejmě smysl.

Od: wamp®
Datum: 15.03.15 19:56
To není kamarádky,nýbrž chladná,egoistická a bezcitná zmije !
Na každou takovou s... se určitě již někde vaří voda...
Ohodnoceno: 0x

Od: raketa
Datum: 15.03.15 19:58

Já takovou dívku hledám, zatím se mnou každá vydrbala a to jen proto, že jsem byl hodnej trouba, který pro milovanou dívku udělá cokoliv. Skoro cokoliv. Také si myslím, že jak v kamarádství, tak i ve svazku to není o soutěživosti a dělání naschválů, ale o vzájemném porozumění. Nemám problém sbalit holku když popíjíme alkohol, v takovém případě jsem sebevědomý a zdravě arogantní, standardně tak akční nejsem a jde to do kytek. Ostatně to je poznat i z různých případů násilí - ikdyž dostane ženská po čuni, stejně s násilníkem zůstane a nad hodným ohrnuje nos.

Datum: 15.03.15 20:25

A s takovou slepicí se fakt stýkáte a ještě ji nazýváte kamarádkou? *zed*To snad nee.

K té povaze - já si tichých obětavých lidí, co jim nejsou druzí fuk, moc vážím. Hlučných sebevědomých lidí s ostrými lokty, co hledí jen na sebe, sebe a zase sebe, je přehršel.

Já jsem impulzivní raplík a zatímco svým tišším kamarádům pomáhám s průbojností v problémech apod., oni mě zase zklidňují. Spokojenost na obou stranách :).

Datum: 15.03.15 20:49

- i když - zase na druhou stranu, něco pravdy na jejím názoru je - třeba se Vám snaží pomoct a Vy zbytečně citlivě reagujete. A kamarádi by si měli říkat pravdu, i když je nepříjemná. Můžete být jemná, citlivá, pomáhat ostatním, ale nemusíte si proto nechat od ostatních všechno líbit ! - a na kamarádce můžete trénovat , ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.