Kdo mi uplete pomlázku na Velikonoce?

Od: Datum: 15.03.15 16:58 odpovědí: 9 změna: 15.03.15 17:39

Samozřejmě ne mě, ale mému bratrovi. Nemáme doma žádného chlapa. Tak mě napadlo, že jestli by mi ji nějaký rádce nebo manžel nějaké rádkyně, nebo i rádkyně (pokud to svede nějaká žena) neupletl(a). V úvahu připadá asi jenom Brno. Jsem tak přemýšlela, že než cpát peníze nějakému obchodnímu řetězci nebo neznámému člověku, že bych se mohla zeptat tady. Šlo by o malou, tu nejjednodušší pomlázku, co může být (cca 30 až 50 cm). Klidně si pro ni kamkoliv (myšleno po Brně) dojedu.

Kdyby někdo třeba později pletl, např. pro rodinu nebo známé, tak že by udělal o jednu navíc? Pro mě. Odměna dobrovolníka jistě nemine! Anzionka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.15 17:04

Jistě to anzionko nemyslíte špatně a nechcete kupovat v obchodě,ale případná odměna je totéž co dáte v obchodě.Nepomohu promiňte i tak přeji krásné velikonoce.Láďa

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.03.15 17:14

Já to nemyslím špatně a neočekávám, že to bude levnější než v obchodě (jestli myslíte tohle), ale radši dám odměnu někomu, koho znám, třeba i z poradte.cz než někomu úplně cizímu. *hi*Jsem přes týden v Brně, tak mě to tak napadlo...

Od: buss®
Datum: 15.03.15 17:15

Zkuste nejbližší vesnici a poptat se...

Datum: 15.03.15 17:18

Na vesnici dá se říct, že žiju, je to sice ofiko město, ale tam se ptát nechci. Každý tady každého zná, však víte... A do okolních vesnic jsem moc líná jezdit, když jsem přes týden v Brně.

Datum: 15.03.15 17:18

Zkuste Chrlice ústav pro nevidomé, každoročně ji tam pletli slepí, za 20Kč. z proutí ,za 30Kč z pediku (nebo jak se to jmenuje).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.03.15 17:22

Liduš, díky! ;)

Datum: 15.03.15 17:23

Anzi, a u nás v Chráněných dílnách na Palackého nepletou? :) Jsou šikovní a mají košíkářskou dílnu, to už je od pomlázky kousek. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.03.15 17:36

Dobře, že se nepoohlížíte po obchodních řetězcích a jiných rádobyprofesionálních zdrojích. To, co tam koupíte, pletl někde nějaký chudák, skoro zadarmo, ale už vloni. Takže je to totálně přeschlé a k ničemu. Se zdrojem v Brně neporadím, ale poradil bych s výrobou. Nebo

youtube . Nic na tom není, u nás plete celá rodina :) .

Datum: 15.03.15 17:39

V životě jsem upletl stovky pomlázek,není to žádný problém.Trvá mi to asi čtvrt hodiny.Problém bývá spíše s materiálem,sehnat dnex kvalitní proutky je problém.Ale rád poradím,jak problém řešit vlastními silami.Především nařezat vrbové proutí před olistěním,dostatečné délky a co nejtenší.Rád používám proutky z červené svídy.Kombinací červené a zelené svídy vznikne krásně dekorativní vzor.Proutky složím vedle sebe(4 + 4 ) a svazek stáhnu silnějším motouzem ba silnější straně.Pak jednotlivé proutky rozdělím na dvě části,které udržuji neustále takto rozděleny.Pak vezmu jeden proutek z pravé strany zvenčé svazku a protáhnu polovičkou protějšího svazku a vrátím na vnitřní stranu .Totéž provedu na levé straně.Proutek zleva protáhnu polovičkou pravého svazku a vrátím dovnitř levého svazku,takto pokračuji střádavě a nesmím se splést.Na konec konce pomlázky utáhnu provázkem,aby se nerozmotaly a uvážu mašličkami.-Přeji odvahu a mnoho úspěchů.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.