Zcizení pracovních prostředků

Od: Datum: 15.03.15 16:24 odpovědí: 6 změna: 16.03.15 00:01

Dobrý den, prosím o radu:V zaměstnání, kde pracuji došlo ke zcizení drahých povlečení za 50000 Kč.Vše bylo předáno k vyšetření policii, avšak policie případ uzavřela tím, že pachatel nezjištěn. Jako zaměstnanci nemáme podepsanou hmotnou odpovědnost, ale vedoucí provozu hmotnou odpovědnost podepsanou má. Případ se řeší tak, že zaměstnavatel chce požadovat po zaměstnancích finanční částku. Když svěřený majetek v tomto případě povlečení sloužily k výměně na pokojích a nebyly stále pod zámkem, ale v místnosti, kde mají přístup zaměstnanci, aby mohli povlečení kdykoli vyměnit.Sklad nebyl uzamčen. Nevíte jak se tato záležitost řeší? Myslíte, že je správné obvinit vedoucí provozu, že nezajistila uzamčení skladu? Jak se bránit? Moc vám děkuji za vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.15 16:27
avatar

Nijak, jestli k povlečení měl přístup kdekdo, tak nějaká náhrada za ztracené věci vás zajímat nemusí. Otázka je, jak to zaměstnavatel vyřeší. U mě by například zničehonic měl menší premie.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: joseff
Datum: 15.03.15 16:59

Děkuji za vaši odpověď. Přesně tak, teď se řeší jakou vinu zavinění měla vedoucí provozu.Ale je hloupost ji trestat že nezajistila uzamykatelný sklad.Ona neukradla nic, jen má podepsanou hmotnou odpovědnost.Přeci všechen majetek který je na provozu má nějakou hodnotu a jak může zabezpečit vše proti zcizení.

Datum: 15.03.15 18:07
avatar

Jsme to ale národ lumpů. *bzum*Josefovi se ztratilo povlečení za 50.000, Kintartopovi zase deky za 50.000. Teď budou možná následovat postele a nočníky. Nějak se mi to celé nelíbí.

Jenom maličkost: Když jsem měla zodpovědnost za celý dětský tábor, povlečení, larisy, spacáky, karimatky - vše jsem měla zamčené ve skladu. Klíč jsem měla jenom já. Pokud někdo potřeboval nějaké ložní prádlo apod., měnila jsem kus za kus. U všeho jsem byla osobně. Nikdy jsem klíč nikomu nesvěřila: Běž a vem si tam...A vždycky mi to klaplo.

Takže někdo má určitě zodpovědnost za svěřené prostředky. Ten někdo má jistě klíč, ostatní jej nemají. Takže když dojde k maléru, odnese to ten, kdo to měl na starosti. Nedá se nic dělat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 20:43
avatar

Nejedná se spíše než o zcizení o odcizení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 00:01
avatar

Ke zcizení může dojít i odcizenim :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 20:55
avatar

Absolutne nic neplatte pokud nemate podepsanou hmotnou odpovednost.. Tak nejak nechapu vedouciho provozu, ze podepsal hmotnou odpovednost a zaroven k vecem mel kdekdo pristup, to se da potom tezko uhlidat.. Ja mit za neco hmotnou odpovednost, tak si musim byt jista, ze jsem schopna to i ohlidat.. Presne jak pise Jaga-klic k vecem musim mit jen a jen pouze ja a pak bych podepsala hmotnou odpovednost..Co jsou lidi lidma, tak kradli, kradou a krast vzdy budou..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.