Co mi je, zdraví

Od: Datum: 06.04.15 21:09 odpovědí: 6 změna: 07.04.15 08:18

Jsem už starší a tak si člověk na nějaké ty zdravotní problémy musí zvyknout že už to není jako za mlada ale v poslední době mě trápí opravdu nepříjemný problém. Byl jsem u doktora ale nic nezjistil, budu muset zajet někam jinam k lékaři. Kdykoliv se najím a je uplně jedno co to je tak okamžitě mám vodnatý průjem je to nepříjemné, pít můžu jen málo a jen čistou vodu nebo taky okamžitě mě to žene na velkou, všiml jsem si i toho že mám takové tvrdší břicho a začal jsem tloustnout. Mám už i dost strach co by mi mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fio
Datum: 07.04.15 01:24

Napište u jakého lékaře jste byl! Jestli jste byl jenom u praktického, tak to je málo. Až se svěříte, tak se jistě najde nějaký rádce, který Vás popostrčí dál. Těch gastro potíží a nemocí je habaděj. Crohnova nemoc, celiakie, laktózová intolerance a jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 07.04.15 02:56
avatar

Dobrý den, nemůže to být žlučník? To by tedy bylo s průjmem, zvracením a naprostým "odrovnáním" na pár dnů - často jsem takto jezdila s mamkou na pohotovost. Když už byl problém i po salátu, tak šla na operaci.. a je klídek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 07.04.15 03:42

Jestli máte nějaké stresy a nervy, mohla by to být nemoc dráždivého trakčníku, to tvrdé břicho může být nadýmání.Stav psychiky se velmi odráží na trávení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 07:13
avatar

Minulý týden mi přišel dopis od zdravotní pojišťovny, kde mi připomínají, že jsem nebyla dlouho na preventivní prohlídce u lékaře, konkrétně na kontrolu možnosti rakoviny tlustého střeva. A prý, ať tam zajdu! Mám doktorů hodně a mám pocit, že když uvidím ještě jednoho, tak se pozvracím. :( Přece jen asi mají pravdu. Nafasuju zkumavku s tyčinkou. Tou seberu kousek hovínka z toal.papíru a zanesu zpět. A budu mít klid. Možná, že byste měl udělat totéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 07:42
avatar

A od 55ti let výše, se jednou za deset let, můžete rozhodnout pro preventivní kolonoskopii. Já myslím, že za ten klid to stojí, protože ne všechny nádory krvácí a tak se rozborem stolice nemusí nic poznat. Taky nesnáším doktory, ale tohle opravdu není nic, co by se nedalo přežít ;)

Jinak pro tazatele: jak už tu někdo psal, nenapsal jste, jaká jste prodělal vyšetření? Určitě by to chtělo sono, gastroskopii a kolonoskopii a hledat příčinu, dokud se nenajde. Nejde, aby Vás lékař poslal domů s tím, že se na nic nepřišlo, tak jste vlastně zdravý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.15 08:18

Pokud je to narušená psychika ze stresu a.p. většinou se při prohlídkách nic nezjistí. Můj příbuzný měl podobné problémy, navíc bolesti hlavy a.p., sonar, kolonoskopie, CT, sonda žaludek, žlučník, játra a.t.d. bydlel vedle souseda, který jej 24 hodin denně obtěžoval hlukem, včetně svátků a víkendů ve veřejném zájmu i když jenom okolo 50 dB. Psychiatr pravil, možná narušená psychika z hlukové zátěže, odstěhoval se do půl roku veškeré problémy zmizely a hlučný kapitalista buduje dále kapitalismu, chalupu koupila chráněná komunita, možná tam budou pěstovat různé rostlinky, které sousedním hlukem lépe porostou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.