Invalidní důchod W

Od: Datum: 15.03.15 09:36 odpovědí: 7 změna: 15.03.15 13:52
Ahoj chtěl bych se zeptat mam narok na důchod i nvalidni, mam crohnovu chorobu vyvod na celý život plus bohuzel rakovinu bolesti kyčlí mimostrevni potize od crohna, práci budu muset vzdát mam ji namahovou fyzicky tezkou kazdodenni zvedani těžkých bremen.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.15 09:52

Je to tak, že nejdřív jste rok na nemocenské, pak vás doktor převede na ID. Hodně štěstí, držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lakaze2
Datum: 15.03.15 09:59
Rok na nemocenské urcite nechci byt jsem po operaci 3tydny cekaji me první chemo a hledam si uz lehci praci kterou zvladnu
Od: lujs®
Datum: 15.03.15 11:54
avatar

Sunset: není to pravda že musíte být rok na nemocenské.

Já sem rok na nemocenské nebyl a důchod sem dostal.

doplněno 15.03.15 15:20:

Respektive sem nebyl vůbec na nemocenské.

Předtím sem samozřejmě byl marod několikrát ale v době kdy mi doktor psal papír pro ČSSZ sem marod nebyl.

doplněno 15.03.15 15:26:

Mně spíš zaráží že si mně už potřetí za sebou na přezkum vůbec nepozvali a automaticky mi ho prodloužili o další 3 roky.

Myslím si že ze zpráv (hlavně) od neuroložky zjistili že po tom jak se můj zdr. stav za posledních 7let zhoršil by mi asi museli dát plnej důchod proto si mně nezvou. *nevi**nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 12:15

Máte pravdu, doktor může převést dříve. Ale proč? Nemocenská je vyšší než ID.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 10:41
avatar

Zdravím jsem na tom podobně i když Váš problém je o hodně větší..dělám automechanika na nákladních vozidlech a potrhal jsem si vazy v pravém rameni-operace -osm měsíců na nemocenské- doktor mi řekl,že mi to nějak špatně srostlo-mám 4 roky do důchodu-pravou ruku pořádně nezvednu-žádná sila-bolest i v noci-svoje povolání už nezvládnu takže když jsem viděl že je to špatné sehnal jsem si místo na vrátnici/docela mne překvapilo jaký je o tuto profesi zájem ale vyšlo mi to!/nechal jsem se proto uschopnit a od prvního března nastupuji...no a teď v klidu-později- mohu zkusit jestli mi posudkový lékař uzná nějaký stupeň omezení-samozřejmě je kolem toho běhání...a výsledek nejistý ale zkusím to...pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 13:22
avatar

Toto řešit z obvodním lékařem!

Osobně -přišel jsem o práci tak jsem si ,na rady z okolí-máš lupenku,na to dávají ID, řekl zkusím to.Poptával jem se u OL a ta mi osobně řekla,že na lupenku to u mne nevidí spíše na diabetes,ale pokud budu chtít tak ihned sepíše žádosta ...Ale zatím jsem to vzdal-pracovat mohu,tak špatně na tom nejsem a navíc díky oné krizi s prscí co jsem měl jsem přišel na dnešní dobu k velmi dobrému zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 13:52
avatar

1. Domluvte se se svým ošetřujícím lékařem. Posudková komise vyžaduje podklady pro posouzení právě od praktického lékaře, takže nejvíc asi záleží na tom, jak to vidí on a co je ochoten do podkladů (tzv. tiskopis 400, vyžádají si posudkáři) uvést. Pak je taky dobré mít vyjádření od odborných lékařů.

2. Zajděte na důchodové oddělení Vaší (místně příslušné Vašemu bydlišti) OSSZ a referntka s Vámi sepíše žádost o ivnalidní důchod. Není pravda, že byste napřed musel rok marodit. Každý občan si kdykoli může požádat o jakýkoli důchod.

3. Vyčkáte předvolání k posudkové komisi. Ta mezitím získá od Vašeho praktika podklady a na jednání Vám řekne, jestli jste nebo nejste invalidní a v jakém stupni.

4. Půjdete domů a budete očekávat rozhodnutí o přiznání důchodu nebo o zastavení řízení (poku invalidní nejste, nebo jste, ale nesplňujete další podmínky pro přiznání výplaty důchodu, tedy pojištěnou dobu). Bohužel, může Vám být uznána invalidita, ale pokud nemáte dost pojištěné doby, nárok na výplatu nebudete mít.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.