Odhad nemovitosti v realitní kanceláři

Od: Datum: 13.03.15 20:57 odpovědí: 4 změna: 16.03.15 13:08

Dobrý večer, má někdo zkušenost, jak probíhá odhad nemovitosti (chaty) pro účel dědického řízení v realitní kanceláři. Prý to dělají na počkání, ale nemám potuchy jaké jsou tam kladeny otázky. Děkuji za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.03.15 21:25
avatar

Dobrý den, nejdříve si zjistěte u notáře a na F.Ú., zda budete odhad vůbec potřebovat a také jaký. Je rozdíl mezi odhadem pro dědické řízení a např. pro banku nebo realitku. Tak si myslím, že realitka neudělá správný odhad pro dědictví, tak bych to nechal na znalci v oboru (notář má o nich přehled a může ho doporučit). Zdravím!

P.S. Co lze očekávat od udělání odhadu na počkání, tak to nevím. Mnoho asi ne.

doplněno 13.03.15 21:36:

Na klasický dědický odhad (s prohlídkou nemovitosti) jsem potřeboval OP, výpis z KN a také plánek z KN, kopii daň. přiznání na daň z nemovitosti, stavební plány nemovitosti a zbytek si dohledal znalec v archívech. Nemovitost prohlédl a vyměřil. Práce je to hodně a trvá to dlouho (a potom jeho výpočet). Ovšem, realitka to asi umí na počkání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ive
Datum: 13.03.15 21:31

Právě, že proběhlo předběžné řízení u notářky, ta mi předala některé adresy realitek a to to prý provede.Daň z nemovitosti nebudu plati, jsem v první skupině. Nedovedu si představit, že to někdo provede bez prohlídky nemovitosti atd. Prý pro dědické řízení se to teď takhle dělá. Ale nevím, co mě čeká. Určitě se někdo najde, kdo to již absolvoval a poradí. Zdravím.

Od: esme*
Datum: 15.03.15 23:35

A nejde tedy jen o odhad "pro formu"? Nám nedávno odhadl nemovitost pro hypo banku její vlastní odhadce tak, že udělal asi 4 fotky, kouknul, a nejspíš něco střelil jen od boku, protože jiné údaje neměl ani nezjišťoval.

Vzhledem k tomu že nejde o stanovení žádné konkrétní částky, kterou byste měli platit, přijde mi to i poměrně pochopitelné a mohlo by jim k tomu stačit jen info co budete vědět z hlavy a údaje z katastru (dostupné volně po netu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 13:08
avatar

jj, byl to zlozvyk a nešvar, kdy odhadci odhadovali cenu podle fotek, byli hotoví raz dva tři a vyúčtovali si svoje procenta.

To už dnes nejde a na počkání vám odhad nikdo neudělá. Cena nemovitosti souvisí s jejím stavem, její lokalitou a polohou, dopravní dostupností a obvyklou cenou na trhu. Právě tuto obvyklou cenu mají odhadci docela dobře zmapovanou.

A jestli se jedná o byt nebo domek, pak jeho cena souvisí i s občanskou vybaveností v obci (jak daleko je nádraží, nemocnice, lékarna, hospoda atd) a taky s místní zaměstnaností či nezaměstnaností. Je celkem jasné proč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.