Nakup alkoholu a DPH

Od: Datum: 13.03.15 18:55 odpovědí: 6 změna: 16.03.15 07:44

Dobrý den,

dělám rozvoz alkoholu koncovému zákazníkovi a zajímalo by mne jak je to s DPH u nákupu např. v hypermárketu. Jsem plátce DPH, mohu nakoupit alkohol například v Albertu a dále jej prodávát svým klientům?

Děkuji za odezvu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 20:47

Ahoj. Obchodně jde skoro cokoliv. I maloobchodní Albert vystavuje účtenky s DPH. Jen nyní, v těchto moderních dobách, po metanolových aférách, se mezi dodavateli a odběrateli-prodejci, vystavují nějaké dodávací tiskopisy o nabytí zboží.

Ohodnoceno: 0x

Od: mp
Datum: 14.03.15 00:15

Jak je to s přeprodejem v uzavřeném balení, přesně nevím, ale jako hostinský jsem si musel vyřídit na živnostenském úřadu koncesi na prodej lihovin a sám smím nakupovat lihoviny jen u certifikovaných velkoobchodů a to jen po předložení IČA. Samozřejmě si i třeba v Makru mohu koupit kořalku bez IČA, ale jen pro vlastní potřebu (třeba na vánoce). A takový doklad by mě nebyl případnou kontrolou uznán.

Ohodnoceno: 1x

Od: xmeno
Datum: 14.03.15 07:17

To je přesně to co mne zajímá... koncesi mám vyřízenou, ale nevím, zda-li na kšeft je možno nakupovat i v supermarketech nebo pouze od jakoby velkoskladů. Vím, že já například nemohu prodávat alkohol do hospod a podobně ale pouze koncovému uživateli.

Datum: 14.03.15 10:41

na internetu jsem našel, že mohu nakupovat pouze od registrovaného dodavatele alkoholu. Je to tedy tal, že mohu brát například z velkoskladu, ale nemohu nakupovat v supermarketu v nějaké akci? Chápu to zprávně?

Od: mp
Datum: 14.03.15 22:49

To bude ono. Vidím to tak jako řetězec - 1. výrobce - 2. registrovaný dodavatel alkoholu - 3. certifikovaný prodejce - 4. koncový spotřebitel. Teď jde o to zjistit, jak jsou na tom supermarkety a hypermarkety. Podle mě jsou trojka, a tak mohou prodávat jen čtyřce. Tak jsem to alespoň pochopil já. Taky mě to trhá srdce, když vidím v Bille 0,5 l fernet za 99 kč, zatím co v Makru ho mají za 145 kč. Ale zákon je holt zákon.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.15 07:44

Zbytek věcí je možno tedy v takovém to obchodě nakupovat? Džusy a podobně? Tam by už problém býti neměl ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.