Chorvatsko a pas

Od: Datum: 13.03.15 05:44 odpovědí: 11 změna: 13.03.15 11:41
Dobry den. V lete se chystam s rodinou do Chorvacka a mame propadle pasy. Muzeme jet jen na obcanku? Pojedeme pres Rakousko Slovinsko Chorvacko. Dekuji.
Upozornění od sys milancukrar 13. 03. 2015 06:39:34
podsmrkem, dovolil jsem si upravit název země, kam hodláte cestovat..
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 13.03.15 06:35

Chorvacko neexistuje !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.15 06:40

Já nemám pas, a jel jsem podobně jako vy.

Bez pasu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.15 06:44

Všechny tyto státy, kterými chcete jet, jsou členy EU. Rakousko /1995/, Slovinsko /2004/ a Chorvatsko /2013/. Proto můžete všude jet jen na OP, pasu netřeba.

Jen si příště po sobě přečtěte, jak jste co napsal. Není Chorvacko, stejně, jako není třeba Řetsko. Pak se člověk zbytečně ukazuje jako pitomec. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.15 06:49

Paní kolegyně, naprosto souhlasím, ale nešlo by to příště napsat třeba takto?

"Pak se člověk zbytečně ukazuje jako pitomec že nekontroluje po sobě text."

Kolikrát každý z nás uděláme chyby, není třeba ho titulovat pitomcem.

Přeji Vám hezký víkend.

Datum: 13.03.15 06:58

Ajajajaj! Máte, milý Milane, samozřejmě pravdu. Když já jsem na tu češtinu vysazená. Každý má dneska plnou pusu angličtiny a mateřský jazyk jde pomalu do kopru. Jistě to vidíte sám.

Já jsem ale napsala, že se tak UKAZUJE, ne že JE. Tak to snad dotyčného cestovatele tolik nebolelo. Příště si to jistě přečte. A co si myslím, to mi nikdo nedokáže.

Hezký víkend i Vám a pořádný řízek přes celý talíř! Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.03.15 07:29
Davam za pravdu, cestina na nejake urovni je zaklad, tak mi to vadilo, ze jsem si udelal obrazek a dotaz popravde ignoroval, ikdyz jsem znal odpoved.. ve smyslu, chudaci Chorvati, kdo jim to tam prijede, ale treba jsme az moc pedantsti... y/i preziju, ale toto bylo uz fakt prilis, kdyz uz nekam jedu, tak bych mel aspon vedet kam :) kor, u tak notoricky zname zeme
Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.03.15 08:06

Aby se z této otázky nestala rubrika "český jazyk". Paní kolegyně a pana kolego, i mne tahá za oči, když vidím hrubky. Snažím se jak můžu, ale občas taky udělám překlep, nebo musím nahradit jiné slovo, páč nevím i y.

Zárověň mne taky tahá za uši a oči, když slyším či čtu hrubá a neslušná slova..

Přeji Všem hezký víkend.

(řízky nebudou, páč byl včera, ale bude kapr)

Datum: 13.03.15 08:50

Rádcové nemají pravdu.Píšete s rodinou,předpokládám tedy,že máte děti.Takže děti mladší 15 let musí mít cestovní pas, protože podle nařízení EU z roku 2012 musí mít každá osoba, která překračuje hranice, svůj vlastní cestovní doklad. Již není možné cestovat s dětmi zapsanými v cestovním pase nebo občanském průkaze rodičů.

Datum: 13.03.15 09:02

pakazji,

prosím, nežli označíte rádce, že nemají pravdu, přečtěte si první řádek "a mame propadle pasy. Muzeme jet jen na obcanku"

Z toho je jasné, že každý má svoji občanku. Pokud má opravdu malé dítě, tak nemá občanku a musí mu zajistit pas.

Jako připomínka je to OK, jen ten útok na poradce nikoliv.

Hezký víkend.

Datum: 13.03.15 11:41

Rádcové nemají pravdu-to považujete za útok?

V tom případě se omlouvám

Od: au1
Datum: 13.03.15 09:29

záleží kam hodláte jet, jestli až do Dubrovníku, tak tam se bez pasu nedostanete, musíte projet kousek přes Černou Horu. Jináč zbytek Chorvatska klidně na občanku,loni jsme jeli přesně jak píšete - Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, bez problému.

doplněno 13.03.15 09:32:

Sorry, přes Bosnu. ČH je níž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.