PPL nebo Česká pošta

Od: Datum: 13.03.15 04:06 odpovědí: 23 změna: 15.03.15 20:36

Nemám zkušenosti, ještě jsem neobjednávala nic přes internet. Teď chci něco objednat a nevím, jaký způsob dopravy mám zvolit. PPL nebo Českou poštu? Balík bude cca 2 kg. Jaké máte prosím zkušenosti, kdo je lepší, spolehlivější? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 05:27

spolehlivejsi je PPL, true story ;) postu pri dodavkach ignorujte, vim co mluvim, objednavam nekolikrat mesicne, a pokud byly problemy, tak jen s Postou

doplněno 13.03.15 05:41:

s PPL si muzete domluvit, i jiny den, cokoli jakkoli, "balik do domu" je nejhorsi sluzba Posty, kdykoli uvidite toto jako jedinou moznost, ruce pryc a okamzite zvolit jiny eshop

doplněno 13.03.15 05:47:

dokonce vam prijde sms, kdy bude balik dorucen, zapomente na to, ze posta neco takoveho posle v sms, jen cekate, mate dovolenou a voila... nic, to se vam s PPL opravdu nestane, prijde sms "dnes vam budu dorucovat balik mezi 12 - 15h", a 13.15 vam vola PPL dorucovatel, ze je pred domem... to u posty nehrozi

doplněno 13.03.15 06:13:

pracuji z domu, takze je mi fuk kdy kdo prijede, cokoli pres postu bylo vzdy na 2 dny cekani, a hlavne nikdo mi nikdy nedal vedet, ze zitra mi prijede balik, proste prijeli, kdyz si predstavim pracujiciho... kdo mu proplati, ze balik je 2 dny na depu, nikdo, PPL prijede ten den, ktery rekne a dokonce v ten cas, kdy rekne, posta ne, posta prijede az ji to vyjde, a nikdo vas neinformuje, kdy to bude... cili opakuji posta "do ruky" (hlavne pokud chodite do prace) nikdy, jedine balik na postu... kdyz vidim u eshopu, ze ma jen balik na postu, okamzite zaviram stranku a jdu jinam... objednal jsem tropicke rostliny a dorucovatel mi volal po 3 dnech dorucovani, jestli to nemuze privezt az zitra (4. den), co to jako ma byt, PPL doruci hned druhy den od predani baliku dopravci... takze nic proti @milane23, ale zda se, ze pracujete pro postu, jinak si to neumim vysvetlit, to, co pisete...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.15 09:22

Nechci se s vámi přít, ale pošta taky informuje o doručení balíků do ruky. Co se týče rychlosti doručení, drtivá většina zásilek je doručena do druhého dne, tím nemyslím balík do ruky nebo na poštu, ale balíčky RR nebo BA. Možná mě ted taky obviníte z toho že pro ČP pracuji, ale není tomu tak. Jen přes ni posílám přes 80% všech zásilek (měsíčně cca 40), a za rok jsem nemusel podat jedinou reklamaci na její služby. Možná mám štěstí, nebo je tu někdo zaujatý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.15 05:26

zalezi pod jake depo spadate... bohuzel, jsou vyhlasena depa a ja patrim pod jedno z nich

Datum: 13.03.15 05:33
Podmínkou je být doma.Když prošvihnete PPL, balík se hůř shání,pošta má pobočku na každém rohu.
Když potřebují něco nutně do druhého dne tak PPL.
doplněno 13.03.15 05:57: Pokud vím, i u pošty je možnost opakovaného doručení jiný den a volba mezi ranním a odpoledním doručením.
Jinak PPL už mě taky párkrát vytočila, ale pošta vede.Naposledy ztratili díl na motorku, který byl jediný v republice k sehnání.Ani nebyli schopní to vysvětlit, natož se omluvit.
doplněno 13.03.15 05:59: Od pošty mi taky chodí SMS a pak ještě volají...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.03.15 06:08

Lepší je jednoznačně pošta

Datum: 13.03.15 06:23

to urcite, jak casto objednavate na internetu? 2x - 4x mesicne?

doplněno 13.03.15 06:26:

ja tak casto, ze s PPL dorucovatelem si tykam, mimochodem posta mi klidne nechala balik v cene 10tisic za vratama, super ze? A to jsem byl doma a mam zvonek... kdokoli si to mohl vzit

Datum: 14.03.15 00:31
Vy si s ním tykáte a on si říká, kdy už se mu konečně odstěhujete z trasy...*smich*

Datum: 13.03.15 06:28

Nejlepší je PPL.Můžete si také změnit den nebo hodinu dodání.

Od: sos®
Datum: 13.03.15 06:55

před 3 dny mi poštou došel balík - roztrhaný obal,odstraněné převázání, promočený - nebo pomočený? Navíc se mi nelíbí, když vidím poštovního muže jak přijede autem a rovnou hodí do shránky papír, že mám na poště zásilku,aniž se obtěžuje zjistit, zda jsem doma.Ne , státní podnik Pošta raději ne.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.03.15 07:16
Jsem spokojena s českou poštou. Na netu objednávám velmi často. Den před dodanim mi vždy přijde sms. Když nejsme doma, vyzvednu na poste kterou mám kousek od domu. A nemusím nic řešit, volat a čekat na balík od PPL. Mám i zákaznickou kartu Ceske pošty. Pohoda a za roky se nám nestalo, že by doručovatel nezazvonil nebo nechal balík u branky. Já jsem spokojena sese státní poštou. Máme 2 solidní dorucovatele...jinde ovšem mohou byt lajdaci

Datum: 13.03.15 07:23

Pro mě nejlepší česká pošta.Pošlou sms den předem,potom v ten den (v kolik přibližně dojede)a někdy ještě i zavolal,že do půl hodiny je u mě.PPL mi vždy jen volali(nejsem pořád u tel,tak mi sms vyhovuje líp)A hlavně když nestihnu být doma nechám si to na pobočce která je "za rohem".

Datum: 13.03.15 08:28

PPL - večer před doručením odesílá SMS a mail, druhý den brzy ráno SMS upřesní hodinu doručení. Někdy 12 - 15 hodin, někdy 13 - 16 hodin... Vždy si dává rozmezí asi tří hodin, v mém případě vždy až na odpoledne, vždy (s výjimkou od poloviny listopadu až do Vánoc) dobu dodrží. Těsně před příjezdem ještě řidič telefonuje.

Česká pošta - večer před doručením odesílá SMS a mail, druhý den už nic. Ale pravidelně i bez SMS avíza přijíždí v 11 hodin, plus mínus 30 minut. (opět s výjimkou předvánoční doby).

Česká pošta si je asi o 30 Kč levnější a v případě, že adresáta nezastihne, uloží balík na doručovací poště. V případě PPL bych já osobně pravděpodobně musela cestovat mnoho kilometrů do jejich depa.

Protože si pravidelně objednávám něco, co se rozesílá hromadně v jeden den po celé republice, čítám si ohlasy na obsah i způsob doručení. Někteří zákazníci jsou velmi nespokojení s PPL, jiní s Českou poštou. Záleží na konkrétním člověku, já mám dobré zkušenosti v obou případech doručování.

Datum: 13.03.15 09:07

Ono to vyjde na stejno, někdo tu nadává na poštu. já s ní mám celkem dobré zkušenosti. Takže je jedno, jakou přepravu zvolíte.

Datum: 13.03.15 09:14

U posty zalezi, jake mate dorucovatele. Nez jsme se prestehovali, tak nam hazeli jen papirky, ze nas nezastihly, ikdyz jsme byli cely den doma. Ted mame dorucovatele, ktery balik donese az ke dverim a je to OK. PPL mi prijde pruznejsi, tak zavolaji a popripadne klidne preposlou na jinou adresu.

Takze jestli nespechate, mate dobreho dorucovatele a je to levnejsi, tak klidne CP. Jinak PPL

Datum: 13.03.15 09:52

Objednávám často a pokud to jde volím nějakou dopravní společnost, ještě se mi nestalo, že by mi ochotně balík nevyvezl do 4 patra a nedal na místo kam ho chci poslední zboží byl prací prášek několik pytlů po 8kg, pošta je neochotná, prý zdržuju a mají povinnost balík dát za první dvěře (to jsou u nás v paneláku vchodové), pokud je to malá zásilka kterou přinese doručovatelka, není problém.

doplněno 13.03.15 10:15:

Jasně Ohneto ale na invalidním vozíku se dost špatně něco vynáší, kdybych mohla do obchodu nebudu objednávat a platit dopravu, vždy píši upozornění do poznámky a vždycky dostane doručovatel balíku 20kč.

Datum: 13.03.15 09:55

Takovou povinnost mají všechny doručovací služby. Že vám ji vynesou až k bytu je jen jejich dobrá vůle. Všechno je jen o lidech.

doplněno 13.03.15 10:41:

Liduš já vím, Proto píšu o té dobré vůli. Naše pošťačka taky chodí až ke dveřím, resp. by k nim došla, kdybych nechodil já dolů.

Datum: 13.03.15 11:03

lidus: Týýý jo dvacku za tahání x pytlů po 8kg do 4 patra a tipuju bez výtahu. To stojí za zdržení. Promiňte, ale taky bych se s takovými věcmi netahal pokud bych to neměl v popisu práce a i pokud je to v poznámce ta je pro eshop není závazná pro doručovací firmu je jen informativní.

Datum: 13.03.15 11:10

Tahat to nemusi, ale budete prekvapeny, ale spousta lidi rada pomuze, kdyz je to v jejich silach. Urcite to nedelaji za 20Kc, nespis by to zanesli i zdarma.

Tady se take radi zdarma a vidite, kolik radcu tu je

Ohodnoceno: 5x

Datum: 13.03.15 12:16

"zztop",omyl s výtahem a vím od kamaráda co pro jednu společnost jezdí, že si denně příjde na víc jak 1000Kč bokem.

Datum: 13.03.15 13:29

Já nemám s poštou nejmenší problém, a to přijímám i odesílám i několikrát v týdnu. Chodí sms a maily o zásilkách, balíkář klidně počká, až se vrátím z práce, nikdy se mi žádný odeslaný ani přijatý balík neztratil (nikdy nezasílám obyčejně).

PPL je taky super, ale doručuje jen dva dny po sobě a pokud není adresát v určený čas doma a pracuje dál od bydliště, tak má smolíka. A bohužel třeba k nám jezdí mezi 10-12h, kdy je člověk v práci. Je ale fakt, že jsem si je po dojezdu z práce vždycky chytla někde ve městě, velice dobrá domluva. I přesto je pro mě pohodlnější ČP.

Datum: 13.03.15 13:30

Já si přes PPL nechala za svůj život přivézt dvě zásilky. A problémů? DVA. Nejprve poslali SMS, že přijede druhý den. Nikdo nepřijel, celý den jsem kvůli tomu seděla doma. Neskutečně nas*aná jsem zkoukla průběh doručování zásilky, kde bylo napsáno, že zásilka byla doručena. Tak to už jsem šla do vrtule a volala, paní na lince mi jen řekla, že to vyřeší. Druhý den se zásilka nějakou náhodou objevila za plotem.

Podruhé jsem dostala zprávu, že se bude doručovat odpoledne, a cca v 10 hodin telefonát. Volala jsem zpět - "tak jsem u vás". Šly na mě mrákoty, když pán rozladěně poznamenal "ste v práci jooo?".

Naprosto chápu, že pošta může někomu vadit, ale aby mi povorala dodání 100% zásilek, to fakt ne-e :-D

Jinak asi nevidím důvod, proč nepoužívat PPL, pokud s nimi tedy nemáte zkušenosti jako já. Záleží na tom, jestli můžete zůstat celý den doma a čekat, až někdo přijede, nebo jestli máte poblíž poštu, na kterou Vám nevadí si v případě nedoručení zajít. Pro mě je lepší pošta, já doma prostě nebývám, a přes její pobočku chodím pořád, tak si to tam prostě vyzvednu a nic neřeším.

Od: esme®
Datum: 13.03.15 19:49

Já mám špatné zkušenosti s poštou - doručovatelky u nás se s tím "nemažou", klidně hodí do schránky papírek i když mne vidí že jsem na zahradě; jednou jsem objednávala rostliny a kdybych na ně nečíhala, nedoručily by je, a balík byl ještě pobouchaný a půlka kytek polámaná a vysypaná.

PPL je u nás naproti tomu balzám na nervy - den předem sms, ráno sms, zavolají že jedou, donesou kam třeba (nechávám jim drobné, už se známe se všemi od vidění); když jsem nebyla doma, nikdy nebyl problém domluvit doručení do práce, a naopak.

Takže asi záleží nejvíc na tom jaké máte u vás konkrétní lidi, bo lemplové dokážou pokazit i dobrou službu.

Datum: 15.03.15 20:36

Přátelé, moc moc moc Vám všem děkuju za příspěvky. Jste zlatíčka. A jak si to tady tak čtu, na PPL kliknu, když si budu jistá, že budu doma, jinak dám ČP, no a dojdu si pro to na poštu. Mám zkušenost jen s objednáním nábytku přes prodejnu, ti měli svou dopravu a bez problémů. Myslím, že taky volali předem. Líbí se mi tu příspěvek s poznámkou, že je to o lidech, že spousta lidí ráda pomůže, a že se tady také radí zdarma a kolik rádců tu je. Mějte krásný večer a děkuju. *slunce*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.