Dotace a podnikání

Od: Datum: 12.03.15 20:09 odpovědí: 5 změna: 13.03.15 17:11

Dobrý den,

jsem zaměstnaná na HPP a zaměstnavatel na mne bere dotace z úřadu práce.Otázka zní: Můžu při této práci podnikat na ŽL?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.03.15 20:12

Nic vám nebrání podnikat, pokud předmět podnikání nebude stejný jako vykonávaná práce na HPP. S tím by zaměstnavatel musel souhlasit. Podnikejte v jiném oboru a nic vám tomu nebrání, ani souhlas zaměstnavatele nepotřebujete..

doplněno 12.03.15 21:47:

Dotace se vás netýká. To je věc mezu ÚP a zaměstnavatelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janaron
Datum: 12.03.15 20:15

Děkuji, a nebrání tomu právě ta dotace od úp?

Datum: 12.03.15 21:50

Dotace jde za jménem, ne za místem. Dotaci dostane jen ten, kdo je dlouhodobě nezaměstnaný. Ale můžete se optat na ÚP, aby jste o dotaci nepřišli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 17:11
avatar

Pokud vím, jsou dotace určeny zaměstnavatelům (nikoliv konkrétním uchazečům) pro zřízení společensky účelných míst. Pokud by zaměstnanec na takovém místě skončil, může zaměstnavatel uvolněné místo obsadit dalším uchazečem doporučeným z ÚP. Podmínkou je zřídit pracovní místo a obsadit je dlouhodobě nezaměstnaným uchazečem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 22:31
avatar

Dotace je věcí dohody/smlouvy mezi Vaším zaměstnavatelem a ÚP.

Jako OSVČ můžete klidně vykonávat stejný druh práce, jaký máte sjednán v pracovní smlouvě (na HPP).

(Např. mzdová účetní ze stavební firmy může pracovat jako mzdová účetní pro účetní firmu.)

Nesmíte ale konkurovat zaměstnavateli, tzn., že nesmíte jako OSVČ působit ve stejném oboru jako Váš zaměstnavatel. Jde-li o stejný obor, v jakém působí zaměstnavatel (zjistíte v rejstříku), potřebujete před vyřízením živnostenského oprávnění písemný souhlas zaměstnavatele.

——

Viz zákoník práce, § 304

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.