Pracák vs brigáda

Od: Datum: 12.03.15 15:24 odpovědí: 3 změna: 12.03.15 22:29
avatar

Dobrý den,půjdu rovnou k věci, jsem hlášen na ÚP a příští měsíc mi skončí podpora. Našel jsem si brigádu u kamaráda kde pracuji jako řidič a jezdím 4 dny v týdnu cca 4h za směnu za 12 tis čistýho, což je super brigáda, ale samozřejmě na černo. K tomu si chci najít další brigádu abych si vydělal cca těch 16 tisic čistého s čímž v poho přežiju.

Ale až mě úřad práce vyškrtne, kdo za mě bude platit zdravotní? někdo říká že stále ÚP někdo ,že musím sám. Jak to tedy je? a kdybych našel tu druhou brigádu "legálně" platil by mi to zamětnavatel?

Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.15 18:18
avatar
Dokud ti nedokážou že máš příjmy ze kterých bys to mohl platit tak to za tebe bude dál platit pracák.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 12.03.15 18:35

Nemá moc smysl řešit tvou nelegální práci, Ta je prostě nelegální bez ohledu na to, zda jsi na pracáku, nebo ne.

Skončení vyplácení podpory ještě automaticky neznamená vyškrtnutí z evidence. V evidenci budeš dál, ale nebudeš dostávat podporu. Stát za tebe bude dál platit zdravotní pojištění.

Vyškrtnutí z evidence je pak něco jiného - to bys prostě nebyl evidován na pracáku vůbec. V takovém případě už by za tebe samozřejmě nikdo zdravotní pojištění neplatil. Byl by osobou bez zdanitelných příjmů a musel bys platit základní zdravotní pojištění. což je 1242 Kč/měsíc.

Zcela logicky je vhodné najít si zaměstnání - tam část zdrávky hradí zaměstnavatel a část hradíš ty (odvádí za tebe zaměstnavatel, ale z tvého).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.03.15 22:29
avatar
Mockrat dekuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.