Často chodím na wc

Od: Datum: 12.03.15 14:46 odpovědí: 6 změna: 12.03.15 16:29

Dobrý den. Je mi 60 roku. A často chodím na WC čurat muže to být začátek nějaké nemoci? Děkuji Petr.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.03.15 14:51
avatar

Dobrý den, ano, může - např. zvětšená prostata nebo jen nastuzený "močák". Také záleží, kolik toho vypijete (a některé nápoje jsou močopudnější, než jiné). Zdravím!

doplněno 12.03.15 15:32:

Pokud se Vám to nezlepší s příchodem teplejšího počasí (a vyloučíme nastuzení), tak je lepší navštívit lékaře. Volně prodejných léků na prostatu je dost, ale jsou to jen doplňky stravy a neléčí. Také to nemusí být ani zvětšená prostata (to Vás nechci strašit). Jestli to má vliv na sex (problém s prostatou)? Ano, má - ale, to víte asi lépe Vy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karel34
Datum: 12.03.15 15:23

Děkuji. Je nějaký dobrý lék na prostatu abych nemusel jít na vyšetření není to příjemné. Mají tyto problémy s močením i na sex? Děkuji.

Datum: 12.03.15 15:27

Cukrovka. nechte si změřit krevní cukr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 15:37
avatar

V poslední době jsem se dozvěděla o dvou mých vrstevnících s rakovinou prostaty. Zatněte zuby a zajděde se nechat včas vyšetřit. Je to jen chvilka a určitě tam nebudete sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 16:16
avatar

Ve Vašem věku dost obvyklý jev. Většinou jde o přirozené zvětšení prostaty, ale není vyloučený nádor. Nepodceňujte to, zajděte si na vyšetření! Nejlépe už včera! Nic, co by se nedalo vydržet to není. Pokud je jen zvětšená, je to nepříjemné, ale celkem o nic nejde. Dá se to celkem snadno léčit prášky (respektive udržovat v přijatelném stavu). V tom horším případě je nutné napadenou prostatu odstranit. To je ale účinné jen když se to provede včas, když to zanedbáte, začněte psát závěť. Takže neváhejte.

doplněno 12.03.15 16:20:

Na volně prodejné léky se vykašlete! Aspoň do doby, než budete mít jistotu, že nejde o rakovinu. Amatérským léčením si v tom případě nepomůžete a jen ztratíte drahocený čas, který Vám pak ve finále může zatraceně chybět!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 12.03.15 16:29

Lékař se vás bude ptát "jak často", protože pojem často je relativní. Dál se vás bude ptát jaké berete léky, protože například některé léky na snížení vysokého tlaku jsou svým způsobem močopudné. Také se vás může zeptat, co pijete a jak často. Některé minerálky obsahují soli, které jsou opět močopudné. Také některé potraviny mohou být močoudné. Nejen meloun ale i jiné. Atd. Také se vás bude ptát, jak dlouvho vaše obtíže trvají, zda k nim došlo po nějaké události (nastydnutí od nohou, při sezení v zimě, při pracovní činnosti například v průvanu nebo výkopu... také se vás asi zeptá na povolání a vykonávanou práci, atd.)Nemusíte to psát sem, kde to každý vidí, ale bude se na to ptát lékař, kterému se zřejmě při nějaké příležitosti svěříte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.