Jak přejít k jiné zdravotní pojišťovně

Od: Datum: 12.03.15 11:28 odpovědí: 3 změna: 12.03.15 23:02

Jsem registrovaný u OZP, poslední dobou hodně osekali program prevence a zrušili i docela dobrou asistenční službu, kterou jsem využíval. Tak jsem se poohlédl po jiné pojišťovně a mám kandidáta (docela dobrá srovnávací tabulka je tady http://www.programypojistoven.cz/preventivni-programy-pro-muze.html)

Když teď podám výpověď a přihlášku na novou pojišťovnu, chápu správně, že přechod bude platný od 1.1.2016? Nebo to jde nějak urychlit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.15 11:44

Ano, chápete to správně a urychlit to nejde. Zákon o veřejném zdravotním pojištění stanoví, že pojišťovnu lze změnit pouze jednou za rok a to vždy jen k prvnímu lednu následujícího kalendářního roku. Přihlášku musíte vybrané pojišťovně podat nejpozději 6 měsíců před požadovaným dnem změny, což znamená do 30. června.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.15 18:45

Chápete to naprosto přesně. Změnu je třeba udělat do 30.6.2015, aby začala platit od 1.1.2016. Jinou možnost nemáte. BTW - pokud chcete získat něco z programu prevence, raději si to vyřiďte před podáním žádost o změnu pojišťovny. Některé pojišťovny totiž mají jako podmínku pro účast na tomto programu mimo jiné i to, že nejste v procesu změny pojišťovny. To znamená - jakkoliv požádáte o změnu, máte smolíka a nic nedostanete, byť budete klientem třeba ještě třičtvrtě roku Nevím zda zrovna OZP to tak má, ale nedivila bych se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.15 23:02

Oprava nefunkčního odkazu z dotazu

srovnání preventivních programů pojišťoven

(může se hodit i dalším)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.