S cizím dítětem doma na paragraf

Od: Datum: 12.03.15 06:53 odpovědí: 2 změna: 12.03.15 08:08

Kolega má nějakou přítulkyni, která je s ním teď těhotná. Je rozvedená a má dítě z předchozího manželství. To dítě je teď nějak nemocné nebo co a ona ho tahat nemůže, čili kolega by s ním chtěl být doma na paragraf. Ale dítě není jeho, s kočenou manželé pochopitelně nejsou a nebudou, čili oficiálně by vlastně byl doma na paragraf s cizím dítětem cizí ženské. Bude mu to umožněno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.15 07:44
avatar

Pokud se svou družkou žije ve společné domácnosti, tak ano.

doplněno 12.03.15 09:54:

Společnou domácností ve smyslu ustanovení § 115 a § 474 odst.1 obč. zák. se rozumí podle ustálené judikatury soudů soužití dvou nebo více fyzických osob, které spolu žijí trvale a které společně uhrazují náklady na své potřeby. Společná domácnost zpravidla předpokládá společné bydlení v jednom nebo více bytech (k naplnění jejích znaků proto nepostačují např. občasné návštěvy); výjimka z tohoto pravidla je možná jen tehdy, jde-li o dočasný a přechodný pobyt jinde z důvodu léčení, návštěvy příbuzných, výkonu práce apod.
Jde o spotřební společenství trvalé povahy, a proto společnou domácnost představuje jen skutečné a trvalé soužití, v němž její členové přispívají k úhradě a obstarávání společných potřeb (nepostačuje např. jen příležitostná výpomoc v domácnosti, společné trávení dovolených apod.) a v němž společně a bez rozlišování hospodaří se svými příjmy. Spolužijící fyzická osoba musí žít ve společné domácnosti tak, jako by byla členem rodiny; vyžaduje se, aby pečovala o společnou domácnost (obstaráváním domácích prací, udržováním pořádku v bytě, obstaráváním prádla a údržby šatů, přípravou jídla apod.) nebo poskytovala prostředky na úhradu potřeb společné domácnosti nebo aby byla odkázána výživou na zůstavitele.
podle usnesení Nejvyššího soudu sp. zn. 21 Cdo 683/2006, ze dne 14.9.2006

doplněno 12.03.15 09:55:

Ten odkaz na OZ je starý, ale ta definice platí. V pochybnostech rozhodne soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paragraph
Datum: 12.03.15 08:08
A co to je "společná domácnost?" Jak se taková věc prokazuje? Bydlet může za týden u jiné přítulkyně ;)

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.