Je možné získat půjčku?

Od: Datum: 11.03.15 13:26 odpovědí: 5 změna: 11.03.15 18:20
avatar

Dobrý den rádcové,

moje dcera si neustále bere jednu půjčku,za druhou. Samozřejmě se splácením má problémy. chodí jedna upomínka za druhou. Možnost získat půjču od nebankovních institucí (Zaplo, atd) je až neskutečně jednoduché i přesto,že dotyčná je pernamentní neplatič. Jen to splatí,hned ji dají další. I když oni dobře vědí proč. Ale to řešit nechci. Jen se chci zeptat,jelikož má dcera pořád trvalé bydliště u nás,nevíte někdo jestli by tohle půjčování zastavilo odhlášení trvalého pobytu a přihlášení na městský úřad? I pak budou ochotni půjčku poskytnout člověku bez trvalého bydliště? Opravdu nechci zažít den kdy mi doma exekutor všechno odveze. A platit to za ní do nekonečna,to taky nejde.

Děkuji předem za radu nebo názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavelllll
Datum: 11.03.15 14:22

No pokud jí přehlásíte trvalé bydliště na úřad, tak vás stejně mohou zexekuovat díky nesplaceným půjčkám, které si vzala před touto skutečností. Získat půjčku je dnes velmi jednoduché, nebankovní instituce nabízí první půjčky zdarma, jelikož tak trochu s nesplácením počítají a na exekuci si pěkně nahrabou. Jsou dokonce i firmy, které se zabývají půjčováním pouze problémovám klientům, třeba Profi credit. Tváří se jako že chtějí pomoci: http://www.finstart.cz/pujcka-pro-problemove-klienty/ ale opak je pravdou, za nesplacenou splátku si účtují sankci ve výši 30000Kč!

Rychle to vyřešte než přijdete o střechu nad hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 15:07
avatar
Diky za odpoved, ale drivejsi dluhy jsou krom jednoho splaceny. Spis mne zajima,jestli by dostala dalsi pujcky bez trvaleho bydliste, respektive s bydlistem na urade.
Datum: 11.03.15 16:02

Ano dostala. Když by došlo na exekuci, tak by exekutorovi stačilo, kde se zdržuje a skutečně bydlí- tedy pravděpodobně u vás. vy byste pak měla povinnost dokládat, že zabavené věci exekutorem jsou vaše. doporučuji od všeho schovávat účtenky a faktury

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 16:57
avatar

Ano, dají. Známá s velkými problémy syna přihlásila na úřad. On s tím musí souhlasit. Stejně naklapal exekutor. Naštěstí dluh zaplatil starší bratr. Celá peripetie synovi nebyla poučením, vzal si znovu půjčku a známá se začala ohlížet po domově důchodců, protože to bylo jediné řešení, jak se zbavit zodpovědností za dluhy a zbavit se i exekutora.

doplněno 12.03.15 06:53:

Ivzez, někdy mám vyjadřování koně. Fakt *zed* Omlouvám se, máte pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:20
avatar

"Přehlásit dceru (ani sebe nebo někoho jiného) na úřad" nemůžete.

Pokud u Vás dcera už nebydlí, můžete zajít na úřad a odhlásit ji z trvalého pobytu. Budete muset doložit vlastnictví bytu/domu, případně nájemní smlouvu, v níž dcera není uvedena, a případně i svědectví, že u Vás již nebydlí. Úřad ji pak zaeviduje s adresou ohlašovny.

Dcera bude povinna požádat o výměnu občanského průkazu, v němž bude adresa ohlašovny (normálně Obec, Ulice, číslo). Myslím, že se získáním další půjčky problém mít nebude ...

Změna dceřina trvalého pobytu neznamená, že by k Vám v případě jejího nesplácení nemohl přijít exekutor. Ten je oprávněn vstoupit kamkoliv, kde se oprávněně domnívá, že má povinný (dlužník) nějaký majetek.

—–—

BabkoZov, jak známá "přihlásila syna na úřad"? Zákon o evidenci obyvatel "přihlášení na úřad" neumožňuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.