Bankovní převod peněz ze zahraničí do čech

Od: Datum: 11.03.15 07:42 odpovědí: 6 změna: 11.03.15 18:16
avatar

Mam ucet v CR, co vsechno potrebuju poslat cloveku v EU, aby mi mohl prevest penize na tento ucet? Staci IBAN a SWIFT/BIC nebo potrebuje jeste neco jineho? Jak to bude dlouho trvat a kolik me bude stat prijmout zahranicni platbu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.03.15 07:54
avatar

Dobrý den, odpovím jen částečně. Tyto údaje by měly stačit + výše částky, která má být zaslána (pokud to druhá strana neví). Možná bych uvedl i jméno majitele účtu v ČR. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 11:23

Já jsem pracovně zdeformován z banky a tak bych mu raději poslal kompletní platební instrukce, tedy:

Částka a měna, IBAN, SWIFT, VS = číslo faktury nebo důvod platby, Měna účtu, Název účtu (vaše jméno nebo firma), Adresa příjemce, Adresa banky.

Poslední dva údaje (adresy) nejsou zas moc potřeba. Připravte se na to, že jestli jste doteď nic ze zahraničí neinkasoval a je to větší suma nad pár set €, možná budete mít z banky telefon a budete muset objasnit, proč vám přišly peníze.

Převod € trvá v €zóně 1 pracovní den, cena za přijetí € záleží dle ceníku vaší banky - hledejte něco jako Příchozí SEPA platba nebo Příchozí europlatba. Pokud se jedná o jiné valuty nebo jiné země, napište, rád odpověď doplním.

doplněno 11.03.15 11:29:

Jen dodám, že zlevněná SEPAplatba nebo €platba lze jen u plateb do 50 tisíc €, nad to už platíte poplatek za Příchozí zahraniční platbu, který bývá výrazně dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 11:49
avatar

Je to 30€ ze Slovenska a ja mam Fio

Datum: 11.03.15 18:04

Pak je to jednoduché, viz http://www.fio.cz/bankovni-sl…uzby/platebni-styk/europlatby

Příchozí platba v EUR ze Slovenska - zdarma

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 17:29
avatar

Hlavně se ve Vaší bance zeptejte, jestli Vám automaticky nepřevedou eura na koruny a to podle jejich tarifu. Mně chodí z Francie důchod v eurech a musela jsem si kvůli tomu založit eurový účet. jinak by mi peníze banka měnila automaticky na koruny, což je pro mne nevýhodné. Jinak to, co jste jmenoval stačí a Vaše jméno. Jednorázový poplatek je 3,70 euro. z Francie, nechápu, jak to může stát ze Slovenska 30 euro. Jsem u České spořitelny, tedy ne u Fio banky. Převod peněz je několikahodinová záležitost. maximálně 24 hodin. Takové zkušenosti mám já a to každý měsíc. Jinak mohu si z tohoto účtu vybírat eura zdarma jednou týdně v určitý den a bez poplatků. Určitě se zeptejte na způsob jejich převodu z eura, či jiné měny na Vaše konto. Abyste nebyl nemile překvapen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:16

Jste moc hodná, dávat měsíčně 3,70 € neboli 100 korun na chudé bankéře, to je od Vás hezká charita :)

Ale vážně - moje máma má stejný "problém" jako Vy a dneska je několik bank, kde můžete mít €účty zadarmo a bez poplatků.

PS: Předpokládám, že 30 € není poplatek, ale celá posílaná suma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.