Jaký je státní příspěvek na důchodce

Od: Datum: 10.03.15 17:37 odpovědí: 7 změna: 12.03.15 11:17

ví prosím někdo jaký je státní příspěvek fimě na invalidního důchodce jak na plný tak i poloviční invalidní důchod. podotýkám že by mělo jít ochráněnou dílnu plnou postižených lidí...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 19:45

něco najdete tady

http://www.duchod.cz/duchodov…estnani-invalidnich-duchodcu/

Zaměstnavatelé zaměstnávající invalidní důchodce mají dle § 35 zákona o dani z příjmu nároku na daňové slevy.

60 tisíc Kč za každého zaměstnance s těžším zdravotním postižením

18 tisíc Kč za každého zaměstnance s lehčím zdravotním postižením

Při výpočtu se vychází z průměrného přepočteného počtu zaměstnanců (tj. při zkráceném pracovním úvazku se sleva poměrně krátí).

Jenom na doplnění uvedu, že největší legislativní podpora je vázána na podmínku zaměstnávání více jak 50 % invalidních důchodců. Tito zaměstnavatelé jsou zvýhodnění při čerpání veřejných zakázek. Takoví zaměstnavatelé ušetří i na zdravotním pojištění, neboť pro placení zdravotního pojištění se provádí tzv. "odpočet zdravotního pojištění". Zjednodušeně se odečítá od vypočteného zdravotního pojištění zdravotní pojištění placené státem za státní pojištěnce.

alespoň tolik z odkazu...

Ohodnoceno: 4x

Od: fibi®
Datum: 10.03.15 20:36

díky,to jsou vlastně daňové odečty,ale firma na každého jedince údajně dostává od státu měsíčně nějaký příspěvek o ten mě jde teď hlavně. Mám v takové dílně manželku - dřou je tam jak koně musí bez debaty plnit stanovené normy,chodit na přesčasy pokud neplněj a mnohdy se stane že čím víc maj přesčasů tak tím míň dostanou na výplatě...a ještě s nimi jednají jako s povlem. majitelé však jezdí 4x do roka k moři...

Datum: 11.03.15 13:37

Neznáme oba s Fibi stejnou chráněnou dílnu? Já totiž znám podobnou. Její vedoucí je bývalá ředitelka ÚP, pro machinace tam musela skončit a teď se chytila chráněné dílny. Její pobočník je bývalý šéf městské policie. Ti dva v tom umí chodit.

Zadávají domácí práci - skládání různých plen, prostěradel, fáčů...Za měsíc smí člověk odpracovat pouhých 20 hodin a je ohodnocen částkou 1.500 Kč. Ale smlouvu musí podepsat v jiném znění. A to, že bude brát 8.000 měsíčně. Takže z jednoho pracovníka mají měsíčně 6.500 Kč. Kolik jich "pracuje," nevím, ale vídám jich dost.

Na ty dva nikdo nemá páky. Jen mě mrzí, že obírají právě ty nejslabší. Jaga.

doplněno 11.03.15 16:56:

Pro JU - ohlásit? S tím paní ředitelka počítá. A do očí Vám řekne /když tam ale někdo jiný není/: Kdybyste s tím chtěla někam jít, do očí vám to zapřu. Prostě to není pravda, nemluvily jsme spolu a nikdy jsem vás neviděla.

Takže mě napadlo snad jen si rozhovor tajně nahrát, aby byl důkaz. Paní ředitelka je totiž prohlaná, jako 100 letý cikán.

Kdybych to od někoho slyšela, ve frontě na maso, beru to s rezervou - jedna paní povídala... Ale já jsem s tou paní skutečně JEDNALA. *blee*

Ohodnoceno: 2x

Od: ju®
Datum: 11.03.15 16:14

Dobrá a co Vám brání tuto mám dojem trestnou činnost ohlásit? To si tady ventilujete dojmy - Fin.Úřad můžete informovat naprosto anonymně, Státní Zastupitelství taktéž - tímto nikoho nenabádám k psaní bonzáckých anonymů na souseda...aj. pokud to tady není drbárna mezi sousedkama na pavlači a jen jedna paní povídala, že tam dělá známá její známé...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.15 11:17

Pokud podáte podnět na FÚ / popřípadě přímo na Finanční ředitelství/ pro kontrolu daně s přesným popisem co zde tvrdíte - tak ji to při cílené kontrole nemůže projít...Dále podnět ke kontrole na MPSV s přesným poznatkem na machinace s dotacemi a má po žežulkách...Na firmě zaměstnáváme ozp / nejsme chráněná dílna/ a vím co je za problémy s vyčleněnými pracovnímy místy / splněním zaměstnávání více jak 50% osob ozp. / a kontrolami při žádosti o dotace - např. počínaje zasíláním platu na bankovní účet aby se předešlo machinacím zaměstnavatele, splněním bezdlužností atd...to co vy uvádíte bude zřejmě práce na dohodu tam jim napíše do smlouvy odměnu za 20 hodin 8.000 a dá jim 1.500 a dání to jen 15%, ale za práci na dohodu nebere dotace to takhle nefunguje...Jednoznačným faktem je že některé firmy se na dotacích pěkně mažou a invalidní důchodci mají důchod a práci / plat / a mladež je na sociálce - ale to už je zase jiný problém dotační politiky tohoto státu - počínaje vychcánkovstvím naší garnitury při podpoře solárů atd...přeji hezký den.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 16:05

portál mpsv - zaměstnávání ozp, je to 8.600 + 900 na administrativu...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.