Dědické řízení předvolání po 14 letech

Od: Datum: 10.03.15 15:19 odpovědí: 10 změna: 11.03.15 10:39

Ahoj všem, mám na Vás prosbu, před 14 lety mi zemřel jeden z rodičů, závět sepsána nebyla, jako jeden ze dvou dědiců jsem se stal vlastníkem 25% nemovitosti, zbylých 75% na mě bezúplatně převedl druhý z rodičů,

dnes se mi ve schránce objevila obálka ( viz. příloha ) adresovaná zesnulému rodiči, bez jakékoliv úřední hlavičky, nebo modrého pruhu,

dopis nebyl ani doporučený, chci se zeptat, co by případně mohlo být předmětem dědického řízení po tolika letech,

napadli mě i možné dluhy o kterých nikdo z rodiny nevěděl, kdyby tomu tak bylo, vztahují se na toto nějaké promlčecí lhůty?

Za jakoukoliv radu předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.03.15 15:36

Dobrý den, pokud bylo toto obsahem zásilky, tak ani nevíte ke komu a kam se dostavit.

Je to nějaký "nepodarok". Odesílací adresa na obálce je? Nějaký kontakt? Zdravím!

doplněno 10.03.15 15:57:

Rozumím. Vy jste údaje zakryl a já jsem si myslel, že tam ani nejsou. je to předvolání, které není určeno Vám. Notář zřejmě neví, že Váš otec již nežije a předvolává ho k projednání dědictví po osobě, která je tam tedy uvedena. Vy se tam dostavíte s OP a úmrtním listem otce a vše si to tam vyjasníte. Podle situace můžete (případné Vaše) dědictví odmítnout.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.03.15 15:52

Kdy a kam se dostavit v předvolání uvedeno je, zaráží mě že na obálce i na předvolání je jako adresát uveden zesnulý rodič a ne jméno osoby, které je toto předvolání určeno.

Od: paw®
Datum: 10.03.15 15:54
Zavolejte notari jestli je to pravda a budete vedet hned.

Datum: 10.03.15 17:39

spekuluji...

Váš rodič může dědit po někom z příbuzenstva, notář tedy poslal dopis na poslední známou adresu...

Já taky dostal (před 10 lety) dopis pro otce, který dávno zemřel, ohledně dědictví z roku 1926...

oslovením notáře se dozvíte více..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.03.15 22:02

Ten dopis je adresován zesnulému otci. A kdo je uveden v tiskopise v řádku "projednání dědictví po"? Tam přece logicky nemůže být adresát. Co datum narození? sedí s otcovým?

Datum: 11.03.15 07:45

Nějak mi tam něco chybí ...píšete jen o smrti rodiče, to ostatní nevíme.

Vidím-li dobře, je tam řádek "ve věci dědictví po... ", čili tam přece vidíte, kdo a kdy zemřel i jeho bydliště, ne? Dotazu dědění po tolika letech nerozumím, ten dotyčný zemřel zřejmě nedávno, s vaším rodičem to souvisí jen potud, že byl asi uveden jako dědic. Takže víte, po kom byste jako další v řadě příbuzných dědil. Dědit můžete cokoliv, i dluhy, to vám řekne notář a pak se můžete rozmyslet a poradit, co s tím.

Datum: 11.03.15 09:47
Pro doplnění je dobře dodat že sice můžete dědit i dluhy. nicméně promlčecí lhůta na dluhy je maximálně 5 let pokud nebylo sepsané dodatečné uznání dluhu. Takže toho se podle mě určitě bát nemusíte.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 10:12

Díky Vašim radám problém vyřešen, adresát - můj rodič, projednání dědictví - po mém prarodiči, shodou okolností stejná jména, datum úmrtí, bydliště, bez uvedení rodných čísel a proto pro mě na první pohled jedna a tatáž osoba, díky všem:)

Datum: 11.03.15 10:29

A schválně, když je ten Váš rodič po smrti, budete dědit Vy? Jen by mne to zajímalo.

Datum: 11.03.15 10:39

takže stějně jak jsem to měl i já..

a dědit bude určitě..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.