Káva po operaci žlučníku

Od: Datum: 10.03.15 12:32 odpovědí: 12 změna: 11.03.15 09:16
Dobrý den jsem po operaci žlučníku držím dietu ale chyběla mi káva tak jsem začala pít rozpustnou vše vpoho chci se zeptat máte někdo zkušenost nebo nevíte zda je rizpustná káva vhodná po té operaci?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 12:38

Nevím, jak dlouho jste po operaci, ale já hned po propuštění z nemocnice (týden po operaci) začala jíst a pít tak jako dřív - včetně kafe (turka), smažených řízků atd. Žádný problém jsem s tím nikdy neměla (už je to asi 3 roky)

doplněno 10.03.15 14:04:

Česnek, tak ten můžu, zrovna minulý týden jsem měla topinky *tanec*. Čokoládu a tak, to jsem snad jedla už v nemocnici, když mi mamka donesla nějaký tatranky nebo tak. V té nemocnici jsem se stravovala "dietně", protože mě tak prostě krmili. Předtím (před operací) jsem se stravovala stejně (ale operace plánovaná nebyla, šlo to ráz na ráz).

Ohodnoceno: 3x

Od: eman
Datum: 10.03.15 12:42

Dobrý den, jsem po operaci přesně 3 roky, kávu jak rozpustnou tak turka jsem začla pít asi měsíc po operaci. doteĎ mi nic nedělají, ale například česnek mi dělá hodně špatně a smažený řízek můžů jen doma, kde si ohlídám přepálený tuk. Dát si něco smaženého v restauraci, tak je mi zle dva dny.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 10.03.15 13:39

Mně bylo přímo doporučeno po operaci jíst normálně a sama zjistím, co mi dělá zle. V žádném případě nemám číst příručky neboť každé tělo je jiné . Je to víc jak 10 let a problémy nemám. Dám si řízky i kachnu, tak jako dříve, vše s rozumem. Česnek dělá mnoha lidem zle, tak ten jedinný omezuji, ale i topínku si dám.

Kamarádka byla na operaci týden po mně a dodnes se normálně nestravuje. Velice poctivě měla před operací připravený jídelníček na tři měsíce dopředu a ten také dodržovala. Vlastně na tom jídelníčku je 10 let a jen s malými odchylkami. To bych teda nechtěla.

Ohodnoceno: 0x

Od: mijou
Datum: 10.03.15 13:42
Děkuji za odpovědi jsem nyní 6 den po operaci propustily mě 3 den po operaci a doma co jsem byla doma hned druhy den jsem si tu kávu dala také začínam postupně jíst od každého trochu co mi chutná jen toho smaženého a ostrého zatím ne bojím se možná časem si dám i čokoládu atp.
Od: fifalona
Datum: 10.03.15 17:24

Káva je vlastně připálené kávové zrno.Už jen ta barva naznačuje,že je to spálenina,obsahující rakovinotvorné aflatoxiny.Stejně tak aflatoxiny jsou v tmavé kůrce chleba,rohlíků.Mají se jíst jen málo pečené rohlíky chléb.Ale kolik hloupých lidí dělá opak?Čím tmavší povrch pečiva,tím horší.Je dokázáno,že pití kávy způsobuje rakovinu plic.Jíme vlastně spálené zrno kávy.Je to to samé,jako když dáme spálit neboli upražit do trouby např.zrní až zčerná! jako ta káva a pak si tu spáleninu ještě vylouhujeme do vařící vody.Kolika lidem ale tohle dojde?

Upozornění od sys ladinpraha 11. 03. 2015 09:18:12
!Pravidlo Z1: je zakázáno psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 10.03.15 17:48

fifalona - vaše odpověď je mimo mísu, tazatelka se na tohle neptala. Nepřímo jste jí označila za hloupou, protože chytří lidé kávu nepijí. Asi jako vy jí nepijete. Já si jí dám minimálně 2x denně, takže jsem hloupá na druhou?

Od: fifalona
Datum: 10.03.15 18:14

typická reakce toho,kdo je závislý na kafe a jí silně hnědé pečivo.Je to Vaše zdraví,špitály jsou už dnes přeplněné těmi,kdo takto uvažují a bude to čím dál horší

Datum: 10.03.15 18:22

Přestala jsem pít kávu ze zdr. důvodů před 3 měsíci a je mi o hodně líp. Nahrazovala jsem to kávou Caro, nebo špaldovým kafem, nebo meltou. Teď už si ho dám jen jednou za čas, ale piju hodně čaje. Přitom jsem myslela, že to nikdy nedokáži, pila jsem kávu hodně, ale většinou překapávanou, či rozpustnou, klasického turka jsem teda neměla hodně let, dráždil mi žaludek. Manžel je po operaci žlučníku asi 6 let a pije jí vše, těžko mu je jen po hodně tučném, nebo škvarkách...ale to jíme strašně málo. Je to asi u každého jinak.

Datum: 11.03.15 07:35
Klidně já po operaci žlučníku piju kávu rozpustnou i turka kouřím jím na co mám chuť doktoři o tom vědí a je mi fuk co sii laici myslí.Káva ž spůsobuje rakovinu?to cigstety taky!Horší je to co dýcháme venku za hnusy co se poušti do vzduchu a většina potravin zbůsoboje vše možné podle toho co nadýcháme sníme hrozí jiné nemoci než rakovina někdo jí má někdo ne to by jsme nesměli nic nechodit nejíst nedýchat a pro jistotu nevylézat ven jen tak pro zajimavost moje babička pila kávu a kouřila celý život nic si neodpírala užívala života rakovinu neměla zdravá a vitální do 95 let nevlastní babička věřící nikdy nekouřila místo kávy pila meltu jedla výhradně dietu v 63 letech zemřela na rakovinu!Takže s KÁVOU to určitě nebude.

Datum: 11.03.15 08:19

Pro jistotu nevylézat ven? Venku se všechny škodliviny rozpustí ve velkém objemu vzduchu, ale doma? Barvy, laky, lepidla, všechno dneska něco uvolňuje - to všechno se Vám pohybuje ve vzduchu doma. Vzduch venku, pokud nestojíte na rušném náměstí s kolonami aut, je tisíckrát zdravější.

doplněno 11.03.15 21:19:

*haha* To je občas tak uklidňující, když zjistím, že je někdo tupější než já...

Datum: 11.03.15 09:02
Ty škodliviny venku se rozpustí do nás vy chytrej doma mám změřené škodliviny no naštěstí bydlím na farmě a dýchám udravý vzduch přírody a zvířat hlavně ten vsesnický klid nemohla bych bydlet ve městě plném smradu ze vzduchu a smrad lidských potů hlavně chytráků kteří nad vším přemýšlí místo aby se věnoval dětem rodině a užíval života.Já jsem spokojená jím co chci dýchám co chci věnuji se dětem rodině zvířatům přírodě nemám čas a náladu na to co kdekdo chce vymíšlet když se nudí

Datum: 11.03.15 09:16
Pokud vím tazatelka nechtěla názor na ovzduší pokud chcete řešit jiné téma založte si ho

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.