Co mám dělat s malou sestřenkou

Od: Datum: 10.03.15 08:08 odpovědí: 3 změna: 10.03.15 09:38
Je mi 11 a se starší sestrou hlídáme mladší sestřenku, a nevím jak ji zabavit. Omlouvám se za stručnost a případné chyby, ale už je zde a musím psát rychle.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 08:23

Podstatný údaj. Jak stará je sestřenka. Jestli jí je 10 let, tak jí chrastítkem asi nezabavíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 08:30
avatar

Proč se starší sestrou nejste ve škole? Jste nemocné?

Malou holčičku zabaví všechno. Můžete si hrát na krám - vyložit třeba krabičky s kávou, čajem, kakaem, sodovku, citróny, pomeranče, pytlíky s pudinkem, konzervy, polévky v sáčku...prostě, co doma je a při hře to nedojde úhony. Nastříhat si papírové "peníze". A můžete se střídat, chvíli nakupuje malá, pak zase třeba Ty a ona obsluhuje.

Na školu. Rozesadit plyšáky, aby "žáků ve třídě" bylo víc. Ty budeš třeba dělat učitelku, budeš malou vyvolávat s úkoly, které jsou přiměřené jejímu věku: zazpívat písničku, přednést říkanku, něco zacvičit, nakreslit...Může odpovídat i za ty plyšáky.

Panenku dát do postýlky, bude představovat nemocnou. A ošetřovat ji. Zavázat bolavou nohu, namazat a zalepit odřené koleno, dát jí "léčivý" čaj na bolavé bříško.

Nebo malé na panenku něco ušijte. Takové nové šatečky určitě ocení. Mně jednou, to mi byly asi 4 roky, mamka ušila na panenku krásné proužkované pyžamko. Pochlubila jsem se hned mezi kamarády na návsi. A Pepíček, starší kluk, mi sebral ty kalhotky, hodil je do struhy a ony uplavaly. Ach, to byl smutek. Dodnes to Pepíčkovi nemohu zapomenout. A je to už víc, než 55 let. :-D Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: millu
Datum: 10.03.15 09:38

Třeba na Plzeňsku jsou prázdniny

Já bych se snažila podle věku prcka (předpokládám, že jde o malé dítě) - jít na procházku, veku se děti zabaví, ukazovat to či ono... S pětiletou jsme docela úspěšně vařily - krájela mi zeleninu příborovým nožíkem, udělaly jsme jako dezert banány a piškoty v čokoládě... Spousta dětí ráda tvoří - takže velký arch papíru a kreslit, lepit... Zase podle věku - u menších plácat nabarvené tlapky na papír u trošku starších třeba udělat koláž - z různých výstřižků... namalujte strom, vystříhejte z papíru listy, ty nalepte do koruny, jiné dokreslete... z letáků vystříhejte jablka a nalepte je na strom a pod něj... z kusu vaty udělejte obláčky... Prostě podle fantazie... Udělejte nějaké věci na velikonoce - vejce vystřihněte ze čtvrtky a vymalujte nebo zase dozdobte různým lepením atp. Děcka ráda vybarvují - zadejte na googlu omalovánky ***** (a co byste rády vybarvovaly, větší výběr v angličtině - coloring hello kitty, dinosaurus atp. dle vkusu sestřenky). Pokud bude nejhůř, tak telka s animovanou pohádkou nezklame.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.