Přestupková komise

Od: Datum: 09.03.15 21:58 odpovědí: 1 změna: 15.03.15 12:54

Můj kamarád měl spory s jednou osobou. Skončilo to u přestupkové komise. Komise tomu kamarádovi nechce říct jak to dopadlo, že se to dozví jen žalovaná osoba.Není to divné, když se nedozvíte rozsudek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.15 12:54

Trochu si pletete pojmy. Žaloba se podává u soudu, rozsudek vynáší rovněž pouze soud. Nicméně máte pravdu, divné to je. Za předpokladu, že kamarád oznámil přestupek jiné osoby, měla by ho přestupková komise na základě jeho žádosti informovat. Blíže viz. zákon o přestupcích 200/1990 Sb.

§ 67

(1) Přestupky se projednávají z úřední povinnosti, pokud nejde o přestupky, které se projednávají jen na návrh (§ 68 odst. 1).
(2) Podkladem pro zahájení řízení o přestupku je oznámení státního orgánu, orgánu policie nebo obce, jakož i právnické osoby nebo občana o přestupku, poznatek z vlastní činnosti správního orgánu nebo postoupení věci orgánem činným v trestním řízení.
(3) Jestliže správní orgán věc neodloží ani neshledá důvod pro postoupení věci jinému orgánu, zahájí řízení o přestupku bezodkladně, nejpozději do šedesáti dnů.
(4) Požádá-li o to oznamovatel, vyrozumí jej správní orgán do třiceti dnů od oznámení o učiněných opatřeních.

Na druhou stranu pokud kamarád není oznamovatel, ani nebyl účastníkem řízení, skutečně nemá právo na informaci...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.