Střídavá péče

Od: Datum: 09.03.15 19:18 odpovědí: 8 změna: 10.03.15 10:23

Moje otázka směřuje spíše na muže, zajímala by mě zkušenost s povolením střídavé péče děcka do tří let, kdy otecdítě velmi miluje, je toho schopen o něj plně bez problémů pečovat a matka se brání, zda střídavou péči získal.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.03.15 19:31

V naší čtvrti -12 RD - máme 2 rozvedené s tímto problémem. Jeden se snažil být dětem na blízku (měl 2 ze 3 postižené) a snažil se opravdu vždy být na blízku - ale jen dětem, ne bývalce. Jeho život bych nechtěl zažít...

Snažil se cca 3 roky v kuse - žena ho zneužívala na hlídání, když ona chodila na tahy... Pak si narazila druhého, má s ním další dítě a odstěhovali se... Nevydržel, odstěhoval se také cca 300km.

Druhý je můj soused byl vlastně svobodný s dítětem - rozešli se, když měl kluk 3 roky. To už ona měla amanta. Chtěla po něm půl domu (proplatit), výbavu domu, auto. Přitom vše stavěl on. Staral se o kluka pravidelně, upravil si dobu v práci. Kdykoliv na zavolání k dispozici - když ona potřebovala.. Našel si přítelkyni a začalo peklo! Prý co ta ženská v domě - jestli tam bude mít ženskou, tak bude žádat o zrušení dané péče a bude mít kluka jen pro sebe... Fúrie :(

V obou případech to děti snášely hodně špatně. Vlastně bez domova - týden tam, týden tam, většinou místo u matky byly u prarodičů... - Asi jejich nejhorší roky života - samé hádky..

Raději bych je viděl rozvedené na minutu a na věky od sebe (smrt rodiče je lepší než rozvod)!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.15 20:44

Já myslím, že pokud otec dítě miluje, nebude o střídavou péči žádat.

doplněno 10.03.15 11:05: Myslim to tak, ze pro dítě je nejlepší neudělat z něho batůžkáře. Rodiče se vždy mstí přes dítě. Většinou ženské dělají problémy. Po rozvodu vše utichne, situace se zklidní a hle, ženská chce jít na disco, tak sama dítě pustí k tatínkovi. Chce to nedělat z toho povinnosti, protože i střídavá péče není jenom právo, ale hlavně povinnost. A pro dítě nemusí být ideální, každých 14 dní se stěhovat. Chce tomunechat volnou ruku.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.15 07:10

jak to myslíte, jestliže otec dítě miluje, dítě jeho a má se u něj líp, a matka mu v tom brání, tak to se má dítěte vzdát?

Od: jmlc®
Datum: 10.03.15 07:31

V některých případech je to lepší varianta.. Pokud by dítě vidělo otce s matkou jen v momentech hádek (a ty nejsou jen při předávání dítěte...), bere si výchovu-vzor.

Matka s otcem se většinou předhánějí před synáčkem, kdo ho má rád víc a taková výchova z něj udělá sprostého fracka.

Ano - pokud má rád jeden rodič dítě opravdu víc než sebe a své zájmy, měl by se dítěte (této péče) vzdát a požádat o možnost schůzek či pobytu na prázdniny...

doplněno 10.03.15 07:54:

To si tedy pletete. Mít někoho rád znamená chtít, aby ten druhý byl šťastný. No a hádat se o dítě a brát si ho téměř násilím každý druhý týden k sobě, to je spíš kvůli pocitu zadostiučinění, že ubližujete bývalce...

Ten soused, co se tak hádal o kluka, nakonec rezignoval - po cca 2 letech svolil s péčí u matky. Co byste řekl? Jeho syn se na něj opravdu ze srdce těší. Když jsou spolu, už to není o hádkách a telefonátech s bývalkou - prostě si užívají každé minutky.

Kluk má konečně svůj denní řád.

Od: trr
Datum: 10.03.15 10:23

"Ano - pokud má rád jeden rodič dítě opravdu víc než sebe a své zájmy, měl by se dítěte (této péče) vzdát a požádat o možnost schůzek či pobytu na prázdniny..."

S tím se dá souhlasit, ale proč by to měl být otec, proč ne matka? Když matky podle svých slov (často to slýchávám) milují děti více a opravdověji.

Datum: 10.03.15 07:48

Já si právě myslím, že jestli své dítě miluje, tak s ním bude chtít prožívat každodenní starosti a radosti a nespokojí se se stykem 1 víkend za 14 dnů.

Od: pb®
Datum: 10.03.15 08:40

Existuje i rozšířený styk s dítětem, tedy k tomu víkendu jednou za 14dní třeba ještě 2 odpoledne v týdnu, to už se dá.

Ona i ta střídavka se dá, ale bohužel rodiče mají tendenci mstít se jeden druhému. Mají pocit, že ten týden, kdy dítě nemají, že jim je kradeno a neumí žít svůj vlastní život bez dítěte. Přitom sám člověk s dítětem nemá moc času na sebe a svoje záliby. Tak nemám týden dítě, juchů, žiju si jen pro sebe. Jdu ven s kamarády, na nějakou výstavu, projít se do města, do kina, divada, na kolo, plavat... Nebo jsem dýl v práci, abych si napracovala ten týden, kdy budu dítě mít a budu se mu chtít věnovat. Nebo si krásně odpočinu, budu si užívat klid, kdy se můžu starat jen o sebe. Budu chodit brzo spát. Nebo si krásně uklidím byt a navařím, abych se pak příští týden mohla věnovat co nejvíc dítěti a nemusela myslet na domácí povinnosti. A pak se odpočatá a zrelaxovaná budu těšit na týden s dítětem a budu si ho užívat a dítěti se plně věnovat. Pokud budu vystresovaná sedět doma a čučet do zdi, volat hystericky dítěti, jak se má, ať ten týden u tatínka nějak přežije a že se mi stýská, fungovat to nebude.

Datum: 10.03.15 10:10

Já mám pravě taky děti ve střídavé péči. Obě jsou malé, ještě ani do školy nechodí. S bývalkou jsem se na tom domluvili. Děti jsou fixované jak na mně, tak na ni. Zvládají to v klidu. Když chtěji slyšet maminku, tak jen vezmu telefon a zavolám, ona to řeší stejně, a je to bez problémů. Ale čím jsou starší tím jsou samostatnější a to je v pořádku. Vycházíme spolu dobře. Výživné mám stanovené protože mám několikanásobně vyšší příjem než bývalka, ale neplacení výživného nebyla moje motivace. Já jsem chtěl a chci vychovávat vlastní děti.

Finta je v tom, že podle nového občanského zákoníku má právě dítě právo na styk s rodičem a péči obou rodičů, před platností nového občanského zákoníku tam práva dítěte vůbec nebyly. A oba, já i bývalka víme, že ani jeden z nás nemá právo jakkoliv bránit ve styku (mě by to ani nenapadlo) dětí s druhým rodičem, nebo nějak omezovat jeho péči. Soudkyně nás o tom i poučila.

Ale obecně by to mělo být tak, že jakmile někdo omezuje péči a styk s druhým rodičem, okamžitě by mělo být dítě dáno do péče druhému rodiči. To myslím nedávno řekl ústavní soud

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.