Kde sehnat info o dobré nemocnici, lékaři?

Od: Datum: 09.03.15 16:14 odpovědí: 9 změna: 10.03.15 08:07

Dobrý den,

můj otec je již přes půl roku hospitalizovaný v jedné nejmenované okresní nemocnici s nehojící se ránou. Přístup lékařů je nulový, říkají si dědkovi je přes 70, tak co se snažit. Takže ránu jen desinfikují a převazují a po půl roce už mluví o částečné amputaci.

Chtěla bych se zeptat, zda náhodou někdo nevíte, zda existuje nějaký portál nemocnic, kde bych např. zjistila kde jsou dobří odborníci právě třeba na nehojící se ráno, nebo tak něco. Případně zda-li máte někdo osobní zkušenosti.

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 16:22
avatar

Obyčejně je to na osobní zkušenosti pacientů, za sebe vám poradím nemocnice v Brně a je jedno zda Bohunice, Svatá Anna nebo Úrazovka-jiné zkušenosti nemám. Pro váš případ bych zvolila Bohunice. Otec je diabetik?

doplněno 09.03.15 16:36:

Ještě mě napadá, nešlo by použít ty "žravé" rybky nebo červy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 09.03.15 16:32

To je jeden z príznakov diabetes. Amputácia ja radikálne riešenie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:51

Nestrašte tazatele vaší odpovědí sekyry špalek,,,,,jak píše nahoře jsou jiné možnosti.Já to nevím přesně,ale je nějaká metoda něco s krví ,ale musí to platit --je to drahé moc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 16:35
avatar

http://www.znamylekar.cz/

doplněno 09.03.15 17:41:

@babajaga tak tak amputace je vetsinou nevyhnutelny vysledek toho, ze pacient nedodrzuje lecbu a pije

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.15 16:43
avatar

Amputace dolní končetiny či její části patří, bohužel, k časté léčbě diabetiků. Vím, je to strašná představa,ale lepší zachovat si život bez nohy, než nohu bez života.

Moje babička dožila posledních asi 10 let s ohromnými bércovými vředy na obou nohou. Mazala kde čím, převazovala, matka jí sehnala tehdy zázračnou mast Brevicid, koupala rány v heřmánku, v řepíku, ale rány se už nikdy nezatáhly. Neustále kolem ní byl cítit zápach hnijícího masa. Nezasloužila si to. Ale všichni na to byli krátcí.

Nelíbí se mi Vaše hodnocení lékařů - Vy jste skutečně slyšela, že lékaři říkají, že dědkovi je už 70 let, tak co se snažit? Pokud je to jen Vaše domněnka, nesmíte hned soudit.Lékaři se snaží v kterékoliv nemocnici, ale nemoc je někdy zákeřnější a neústupnější, než celé kékařské konzilium dohromady. Musíte jim spíš věřit.

Příčinou amputace /vím ze zkušeností z okolí/ často bývá, že diabetik si nedal říct a i přes zákaz lékaře požíval alkohol. Ono občas záleží na štěstí, na stavu pacienta, ale také na jeho poslušnosti. A žádný lékař není všemocný. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.15 19:09
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:44
avatar

Víte, ono se to někdy má tak, že nic nejde dělat. Tělo odmítne spolupráci a prostě se nehojí. Buňky se neobnovují, rána se nehojí. Takhle se tváří rány na nohách diabetiků a také bércové vředy jsou takové. Chudák člověk hnije zaživa. Sebelepší lékař nic nezmůže, když to tělo vzdá. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.15 19:59

Koukla jsem aje to v Brně,,

doplněno 09.03.15 20:01:

Myslím ti červi,,"červi na nemocnou nohu" ,,,,je to v to Brně

doplněno 11.03.15 11:11:

Najděte si ,,,červi na nemocnou " tak je to napsáno...je to Jihlava

doplněno 11.03.15 11:15:

Je to Radovan Čech a JIHLAVA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.03.15 08:07

děkuji za info, mohla byste mi napsat kde v Brně, nebo spíše asi odkaz na stránky. Mrknu na to. Sice to máme do Brna skoro přes celou republiku, ale kdyby to třeba mohlo pomoci, nebudu váhat a litovat času ani peněz. Děkuji.

doplněno 10.03.15 08:25:

Jinak bych ještě ráda dodala, že se mi nelíbí když z mého otce někdo dělá alkoholika. Můj otec byl celý život sportovec, a rozhodně to není a nebyl nikdy žádný alkoholik. Léčbu by klidně dodržoval, kdyby nějaká byla. Při práci na zahradě si hloupě rozříznul šlapku na noze o ostrý kámen a už se to táhne neskutečně dlouho. Diabetes mu zjištěno bylo (klasická stařecká), nemusí si píchat ani inzulín. Je již dlouhou dobu hospitalizován v nemocnici, ránu mu vyplachují betadinou, ale zavřít se nechce. Nejedná se i žádné bercové vředy apod. Proto jsem se ptala, zda někdo neví o dobré nemocnici, která by se tímto zabývala, nebo spíše třeba o nějakém portálu nemocnic, kde bych si to mohla najít třeba podle specializace či tak něco. Těm, kteří se mi snažili pomoci velmi děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.