Danove priznani termin preplatku

Od: Datum: 09.03.15 15:15 odpovědí: 1 změna: 09.03.15 16:06

Pokud bych nespravne podal danove priznani tzn ze bych zapomel vyplnit nejakou kolonku tak prisel by mi potom preplatek na dani za rok 2014 o ktery jsem si zazadal?Lze to nejak opravit nebo by me o tom informoval FU? Kdyz bych to vyplnil spatne a preplatek by mi nedosel do konce dubna tak je mozne ho jeste nejak zadat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 16:06

Očekávám-li přeplatek, postačuje podat daňové přiznání v termínu do konce března. Pokud se jedná o nějaké nejasnosti, tak mám zkušenost, že se finanční úřad ozve, aby stihnul věc vyřídit a uzavřít do konce dubna. Pozor ale na to, že případný nedoplatek je nutno uhradit do konce března. V případě dodatečně zjištěné chyby je nutno ihned podat opravné, resp. dodatečné daňové přiznání.

Osobně doporučuji využít elektronické podání, kde se příslušné kolonky zkontrolují a spočítají automaticky a kontroluje se přítomnost požadovaných příloh. Tam nemáte šanci udělat ve výpočtu chybu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.