Úřad práce a prac. neschopnost

Od: Datum: 09.03.15 14:36 odpovědí: 2 změna: 09.03.15 20:20

Dobry den,

jsem veden jako nezamestnany na Uradu prace (neberu zadnou podporu) a byl jsem 14 dni nemocen. Od doktora jsem nedostal neschopenku ale pouze omluvenku, ze jsem neschopen prace ze zdrav. duvodu. Na Urad prace jsem pocatek nemoci oznamil. Nemoc mi dnes 9.3. skoncila (potvrzeni od lekare: lecba ukoncena 9.3.).

Musim toto ukonceni nemoci nejak osobne na Urad prace oznamit? Je to ma povinnost? Pripadne v jakem terminu? Nebo jim to oznami sam lekar?

Nebo jak se dozvim, kdy mam prijit na Urad prace na dalsi schuzku (ta predesla byla v dobe nemoci).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 17:06

Psala jsem a ztratilo se. Tak znovu.

Chválím, že jste UP svou nemoc oznámil a omluvil se ze schůzky.

Teď, když jste zase už práceschopný, zavolejte tam, oznamte ukončení nemoci a hned si domluvte další schůzku místo té, která se nekonala. ÚP Vás sám kontaktovat nebude, neví totiž, do kdy budete marodit. Takže to záleží na Vás. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.15 20:20

Při registraci jste svým podpisem potvrdil, že jste byl seznámen se svými právy a povinnostmi, mezi něž patří vše v řádných termínech oznámit a doložit ÚP. Zavolejte svou zporstředkovatelku a dohodněte se s ní, kdy/jak máte začátek i konec nemoci doložit (mělo by to být do 8 kalendářnách dnů).

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.