Přiznání DPH za nákup šablony

Od: Datum: 09.03.15 08:26 odpovědí: 2 změna: 14.03.15 22:51
Dobrý den, minulý měsíc jsem nakoupilšablonuod firmy v USA. Nějakou dobu jsem studoval co a jak a pokud jsem to správně pobral, tak jde o přijatou službu ze zahraničí. Protojsem okamžitě na fin. úřadě provedl registraci identifikované osoby. Nyní mě ještě čeká přiznání k DPH a mám to konečně z krku
Byl bych rád za pomoc s pár věcmi.
1) Zaráží mě, že pokud přepočtu cenu na koruny,tak se tato částka liší od částky stržené z účtu. I když jen v haléřích. Myslel jsem, že ta částka bude stejná. Nemůže s tím mít fin. úřad problém? (např. pokud dostane souhrnné hlášení, kde bude jiná částka)? Mám použít částku strženou z účtu, nebo to převést podle kurzu ČNB?
2) Jak zaokrouhlovat? Někde čtu že pokud haléře vychází 1-4 tak dolů, jinak nahoru na celé koruny. Někde čtu, že u 50 haléřů musí vyjít po zaokrouhlení sudé číslo. Někde zase čtu,že vždy nahoru. Tak jak tedy?
Zaokrouhluje se jen daň, nebo i ta převedená částka?
Vzhledem k tomu, že mi byla účtována částka bez dph, na moje dič a již jsem provedl registraci, tak to přiznání musím podat. Nerad bych ale něco udělal špatně a dostal se do problémů, takže budu rád za rady a pomoc.
Předem vám moc děkuji,
Thomas

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 20:40

U zahraničních faktur vyjde většinou při účtování kurzová ztráta, nebo kurzový zisk, to je normální. S tím přiznáním k DPH - důležité je ho vůbec podat, splnit zákonnou povinnost. Jestli si nejste jistý v čemkoliv, klidně můžete zavolat i na finanční úřad, oni by vám tam správně měli umět poradit, jak zaokrouhlovat. Ještě mě napadá, nejsou k tomu příznání k DPH někde pokyny, jak ho vyplňovat, zaokrouhlovat?

Ohodnoceno: 0x

Od: thomas2
Datum: 14.03.15 22:51
Dobrý den,
děkuji za reakci. Co se zaokrouhlování týká, tak to je asi v zákonu o dph. Podle toho, co jsem našel na netu, tak se zaokrouhluje dph a to matematicky na celé koruny. Pravděpodobně se to zakrouhlovat asi nemusí při převodu na účet, ale nebudu pak evidovat haléře.
Co se však nemůžu nikde dopátrat je to, jak a jestli zaokrouhlit základ daně (tj. placená částka za službu).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.