Jak se vyvázat z exekucí za povinného (manžel

Od: Datum: 08.03.15 22:28 odpovědí: 1 změna: 08.03.15 22:41

Dobrý den hledám radu a pomoc při řešení s vyvázáním se z exekucí za povinného (manžela) který si tyto úvěry a pohledávky pořídil v předchozím manželství - tedy více jak šest let před uzavřením našeho sňatku (10.11.2012) a nyní vedených na moji osobu z titulu manželky pro neplnění splátek povinného. Již více jak rok mi je tedy neoprávněně srážena část mzdy a nevím zda podáním žádosti o rozvod se něco změní - manžel od 20.2.2014 již nebydlí ve společné domácnosti,odešel se všemi svými osobními věcmi i svým majetkem,který v době před uzavřením sňatku měl a od té doby o něm nic nevím. Za ten rok se na mě valí jedna jeho exekuce za druhou,má jich cca 8 v celkové hodnotě cca 1 100 000,- o kterých mi ale před uzavřením sňatku vůbec nic neřekl. Je přeci nemorální a nelidské chtít po manželce platit dluhy se kterými nemá vůbec nic společného jen proto, že se za něho provdala. Za dobu našeho společného manželství cca 1rok vznikl pouze jeden úvěr,který od února 2014 splácím sama protože je psán na mé jméno. Žádné děti se z našeho manželství nenarodily. Prosím o radu jak sepsat žádost o rozvod i s majetkoprávním vyrovnáním a jak postupovat ohledně výše zmíněných exekucích. Jsem bezradná a na konci svých sil. Mockrát děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 22:41
avatar

Zapomeňte na laické rady, jednejte rychle, počítejte, že to nebude zadarmo ale nic než dobrý právník vám nepomůže. Nový OZ je paskvil zvláště ta odpovědnost za dluhy manžela, co jste o nevěděla, ten co to vyplodil, nebyl při smyslech. Ale s dobrým právníkem se dá lecos obejít. Rozvod a vyrovnání SJM vám nepomůže, na dluhy musí být samostatný soud, rozhodnutí se pak bude týkat jen těch dluhů které byly předmětem jednání. Sasanko, přeji vám pevné nervy.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.