Závislost na antidepresivách

Od: Datum: 08.03.15 18:47 odpovědí: 5 změna: 09.03.15 07:12

Beru neurol 1.0 2krát denně už několik let.Že je návykový to vím.Dávku nezvyšuji spíš se poslední dobou snažím ho omezovat když cítím že to vydržím ale 1tabletu denně stejně musím mít a když se cítím dost špatně tak si občas vezmu odpol.i druhou protože jinak by to pocítila moje rodina.Chtěla bych vědět jaké jiné negativní účinky kromě závislosti tenhle prášek ještě má a jestli se mám vážně obávat o svoje zdraví.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 18:52
avatar

Na toto Vám těžko odpoví laická poradna, snad jen někdo z vlastních zkušeností, ale tělo je velmi složitá chemická továrna a u každého ty procesy probíhají individuálně. Sama zkušenost nemám, měla jsem kdysi jedno balení neurolu, když se u mě sešlo několik závažných problémů současně a nemohla jsem asi 14 dní spát, ale stejně jsem ho ani celý nedoužívala, takže o závislosti nebo jiných negativních účincích nic nevím. Nejlépe by Vám asi odpověděl Váš praktický lékař, pokud Vás zná delší dobu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 19:18

Moje psych.lékařka mě občas chce léky změnit a já na to hned poprve přistoupila i když jsem se bála,ale po zkušenostech kdy jsem toto podstoupila už o tom nechci ani slyšet.Dala mě jiné léky a já se sesypala,přestala jsem z ničeho nic jíst,během dvou měsíců jsem zhodila 10 kg a musela jsem si jít lehnout na psychyatrii.Prošla jsem celkovým vyšetřením vše bylo v pořádku takže to bylo psychykou a museli mě prášky vrátit.Lékařka se občas zmíní o změně ale to co jsem zažila mě brání tyto léky změnit i když vím že jsou určitě škodlivé.Já říkám že jsem feťák,ale to co jsem zažila se synem více než 10 let musím léky brát,bohužel.

Datum: 08.03.15 19:01
avatar

Mám za sebou odvykání na Neurol, vůbec to nebylo snadné a to jsem brala jen 3 x denně 1/2 1 mg tablety, tedy celkem 1,5 mg za den. Cca před třemi lety mi doktor předepsal Zoloft ( Sertralin Genericon ), ten začal účinkovat asi za 3 týdny a pak jsem si teprve troufla pomaličku po kousíčkách ubírat Neurol, ale trvalo mi to přes půl roku. Neurol není antidepresivum, ale anxiolytikum - tedy lék proti úzkostným stavům a obsahuje návykové benzodiazepiny. Ještě se mi občas stane, že se bez něj neobejdu, ale zabere mi už 1/2 tablety 0,25 mg a pokaždé si to zatraceně rozmýšlím. Četla jsem na to téma pár diskuzí na netu a spousta pacientů musi absolvovat odvykání v léčebně. Určitě to začni co nejdříve řešit, čas pracuje proti tobě a Neurol stejně nic neléčí.

doplněno 08.03.15 19:27:

Nechci tu moc zveřejňovat vlastní problémy, ale už se s tím potýkám 23. rok a za tu dobu mi doktor několikrát změnil antidepresiva, ke kterým jsem stále užívala anxiolytika ( Oxazepam, Neurol ). Ty ale jen zmírňují příznaky a nic neléčí, takže pokud budeš brát jen Neurol, v nějaké zlepšení nemůžeš doufat. Najdi si nějakou diskuzi o antidepresivech SSRI na netu, můžeš mi případně napsat do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 19:25

Už jsem o tom i uvažovala,ale pokud si nejsem jistá že už bude v rodině klídek a neodstraní se příčina mé závyslosti tak se neodhodlám.

Datum: 09.03.15 07:12
Neurol není antidepresivum. Je to anxiolytikum, benzodiazepamin čili prášek na uklidnění a nervy. Nemá žádné antidepresivní účinky, pouze tlumící na nervozitu a úzkosti. Asi budete zavisla
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.