Bivakovaní- kde u nás v ČR

Od: Datum: 08.03.15 15:55 odpovědí: 3 změna: 08.03.15 17:42

Dobré nedělní odpoledne,

Dnes jsem se z jednoho článku dozvěděla o bivakování. Chodím na hory a docela hodně mě to nadchlo. Když se třeba stmívá, tak mám někdy co dělat, abych sešla do udolí.

Vím, že bivakovna není žádný luxus hotel, ale pro nouzové přežití(schování před mrazem, či deštěm nebo dokonce na přespání) je to ideální. Pátrala jsem na netu, kde jsou umístěny takovové bivakovny u nás na horách, a moc informací se mi o tom nepodařilo najít. Nevíte, kde najít přesné souřadnice tohoto obydlí (nevím jestli jsou vubec přesné ty souřadnice, aby toho nikdo nezneužil), ale jak prostě nějaký turita se rozhodne přespat v nějaké bivakovně, jak ví kde je?

Možná to někdo nalezne hned, asi dávám do googla špatne slova ale prostě nic :)

popř. pokud máte s bivakováním zkušenosti, tak sem s nimi :)

Děkuji moc za vaše rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 16:34
avatar

Jaká bivakovna? Karimatka, spacák, celta, pokud je člověk s manželkou tak malý stan. Přenocování (nikoliv táboření - to je rozdíl) je u nás dovoleno prakticky všude, stačí se jen chovat jako zvěř (tj. nenápadně a nedělat škodu).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.15 16:40
avatar

Pokud je to třeba na horách v chráněné oblasti, stanovat se nesmí. Snad jen nenápadně zapadnout za nějaké mlází, vklouznout do spacáku a přespat. Nerozdělávat oheň /v žádném případě/, chovat se tiše, nenechat po sobě plechovky a igelitky. Je to ale nelegální.

V Orlických horách jsem jednou při túře potkala takový malý srub pod skálou. Byl otevřený, uvnitř nic, jen hrubě sbitá palanda s chvojím místo slamníku. Ale na přespání by to v pohodě stačilo, zvláště za deště nebo za ranní rosy.

I když tohoto přístřeší využilo jistě hodně lidí, nenašla jsem kolem jedinou stopu po člověku /odpadky a nepořádek/. Vypadá to, že jsme se dali na lepší cestu? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jeessi
Datum: 08.03.15 17:42

Dozvděla jsem se to tady z tohoto článku :) http://www.ctyrhranne-zapisky…ssky-sneznicovy-vandr-37.html

Sice paní to absolvovala v zimě, to bych si netroufla ale v létě proč ne? :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.