Věcné břemeno- zrušení

Od: Datum: 07.03.15 15:01 odpovědí: 2 změna: 07.03.15 15:24

Dobrý den.

Chci se zeptat, jaké přesnější povinnosti má věcné břemeno? Můj případ je takový, že můj otec mi daroval cca před 2 lety byt, nyní vyměnil zámek, tudíž mi znemožnil přístup do bytu. Chodí mi výhružné zprávy, dokonce napadl fyzicky mě mého přítele a naopak ještě on chce podat návrh za odejmutí daru z důvodu neposlušnosti. Jsem už zoufalá a nevím, jak dále postupovat. V současné době žijeme s přítelem v pronajatém bytě.

Děkuji za odpovědi. Pokud možno odpovídat na můj mail: palmicka.p@seznam.cz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.15 15:13

Podle toho, jak je věcné břemeno stanoveno, např. věcné břemeno užívání bytu v přízemí, nebo užívání domu vč. zahrady, věcné břemeno užívání dvou místností v bytě atd., to musíte vidět na darovací smlouvě. To musí obdarovaný dodržovat. Pokud obdarovaný se k dárci nebo příslušníkům jeho rodiny nechová tak, jak by měl (musí se jednat o hrubé porušení, je to stanoveno v zákoně), může darující dar chtít zpět, ale to bývá dost složité dokazování. A věcné břemeno může zrušit ten, v jehož prospěch bylo zřízeno, tím že se ho vzdá. Ovšem nemůže vám bránit v užívání vašeho majetku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 07.03.15 15:24

Máte na výběr.

1. soudit se s otcem

2. souhlasit se zrušením darovací smlouvy

Pokud otec míní zrušit dar. smlouvu, jistě má k tomu důvody. Pokud jej nemá, tak bych se otcovi nevnucovala, spolužití s otcem v jednom bytě je asi nemožné, tak čemu vám bude byt? Ještě budete platit veškeré energie a poplatky z titulu vlastnictví bytu za otce. Jednou byt můžete zdědit. Do té doby si užívejte života bez rodinných soudů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.