Ošetřovné na dítě

Od: Datum: 06.03.15 14:31 odpovědí: 6 změna: 08.03.15 16:12

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně ošetřovného na osobu žijící ve společné domácnosti.

Jsem na rizikovém těhotenství a mám doma rok a půl staré dítě. Nesmím opravdu nic dělat, jen ležet, proto má na mě přítel ošetřovačku, aby se o mě a o syna staral, ale problém je v tom, že musím ležet až do porodu což je 2.měsíce a ošetřovačka je placena jenom na 9.kalendářních dnů.

Je nějaká možnost, jak ošetřovné přerušit a pak znovu obnovit? A jaká musí být časová prodleva mezi jednotlivými ošetřovačkami? Má někdo zkušenost?

Nemáme žádné hlídání, ale taky bez peněz nemůžeme zůstat.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 14:35
avatar

9dni , pak na den do prace a opet 9dni.

Nebo jak to dela banda , 9dni pak dovolenka , pak 9dni a pak opet dovolenka a tak dale...

Jen se na to netvari zamestnavatel pekne...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.15 16:12

tak jedna věc je, jak se tváří zaměstnavatel, druhá jak se tváří OSSZ, která ošetřovačky proplácí. protože v zákoně je to psáno tak nějak jako že placených je prvních devět dní potřeby ošetřování. a tady už záleží na přístupu pracovnic na sociálce, jestli prostě ošetřovačku vezmou, zaevidují a nechají proplatit anebo jestli do těch navazujících šťourají a nechají je nejdřív prozkoumat, jestli se opravdu jedná o novou potřebu ošetřování nebo o pokračování té původní (kdysi jsem pro svého ex dělala mzdy v menší firmě a tohle jsem zažila).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 06.03.15 18:01

No... tak jde to udělat tak, že ošetřovačka, den do práce, ošetřovačka a tak pořád dokola. Je to ale na hraně, protože to není nově vzniklá potřeba ošetřování. Každopádně to ale hodně naprdne zaměstnavatele. Takže pokud má manžel dobrou práci o kterou nechce přijít, volila bych nějaký jiný způsob, i kdyby byl mnohem méně pohodlný.

Pokud má zaměstnavatel zaměstnavatele, se kterým může tuhle situaci probrat a má třeba práci, kde by mohl částečně pracovat z domova, tak by to také mohlo být řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koseta
Datum: 07.03.15 17:27

Děkuji za odpověď, ale chtěla bych se zeptat, jaký jiný způsob volit, když já nemůžu nic dělat a nemáme babičky na hlídání a vlastně nikoho, kdo by nám mohl pomoct.

Děkuji za odpověď.

Od: webbiecz*
Datum: 07.03.15 17:49

Jak už jsem říkala - nevím co dělá manžel za práci, zda by třeba po dohodě nemohl část práce dělat z domova, nebo zda by se zaměstnavatelem nebyla nějaká jiná možnost domluvy. Pokud ne, tak bych asi volila tu variantu, že bych byla doma a prostě dělala jen to nezbytně nutné, co bych s ohledem na zdravotní stav mohla (tvrzení nemůžu nic je hodně zjednodušené...). Ostatní by muselo chtě nechtě počkat, až se manžel vrátí z práce. Zvládnout se to dá, jen to prostě není tak pohodlné a pro druhého partnera tak jednoduché. Kamarádka byla v podobné situaci, jen neměla manžela, který by se staral, takže jí prostě nic jiného nezbývalo. Když je člověk postaven do situace takto, tak prostě musí najít způsob.

Napadá mě ještě možnost si na pár hodin zaplatit někoho na výpomoc, nebo se třeba domluvit s nějakou kamarádkou, nebo kamarádem, že by třeba přišli, pomohli s dítětem, nebo s nákupem. Spousta z nich takovou drobnou službičku ráda udělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 06:55
avatar

I mě to napadlo. Studentka si ráda přivydělá, vezme dopoledne malého ven, nakoupí, zařídí, co je třeba.. A až se manžel vrátí z práce, vystřídá ji.

Znala jsem paní, která ležela v nemocnici, nepřetržitě, od 4.měsíce až do porodu. To by teprve bylo těžké. Takhle aspoň jste doma a můžete se potěšit pohledem na malého.

Pokud máte v okolí nějakou kamarádku také s malým dítětem, ať tráví dopoledne u vás. Také jí sice za to něco dáte,ale pořád to bude lepší, než kdyby manžel na 2 měsíce vynechal v práci. Peníze by chyběly a navíc, dneska se zaměstnavatel na každou nepřítomnost kouká dost nepříjemně. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.