Exekutorský zákon

Od: Datum: 06.03.15 14:10 odpovědí: 2 změna: 07.03.15 09:30

Dobrý den mám prosim otázku, vdala jsem se za hodného muže. Muž má, ale z minulosti z nevydařeného podnikání dluhy, mám strach že přijde exekuce.S těžkým srdcem budu muset požádat o rozvod. Chtěla jsem se zeptat od roku 2014 je zákon, že nás ani nezachrání předmanželská smlouva, vztahuje se prý do společného jmění můj účet, který mi od roku 2014 mohou zablokovat, ale slyšela jsem, že dům který mám z předchozího manželství v osobním vlastnictvím sice na hypotéku a auto, který jsem si pořídila před manželstvím to nemohou vzít jen na ten účet mohou sáhnout.Prosim o radu, v tom novém exekutorském zákoně se nevyznám co je zůžený majetek atp.Mám strach že by mi mohly vzít dům a auto ještě než proběhne rozvod.Známý mi říkaly, že se ten nový zákon vztahuje jen na účet, ale raději si to prověřuji ještě tady. Děkuji moc. Lenka K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.15 07:06

Je to složitější. Můžete si teoreticky rozdělit u notáře SJM (= zúžení SJM), ale pro účely exekuce na jednom z manželů se k tomu zúžení nepřihlíží!

Exekutor nemůže zabavit něco, co jste nabyla před manželstvím, tj. auto a dům je v pohodě. Může zabavit věci ze SJM - vybavení domácnosti apod, nicméně to se dnes moc nedělá. Spíš půjde po vašem účtu a rezervách.

Jediná obrana je napsat prokazatelně - písemně s dodejkou - věřitelům, že jste o dluzích manžela nevěděla a že vznikly před uzavřením manželství. Exekuce se pak bude týkat pouze (teoreticky ideální) poloviny věcí ze SJM. Doporučuji pro formulaci dopisu právníka. Viz § 732 nového občanského zákoníku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.15 09:30

V jaké výši jsou dluhy? Co to znamená "dluhy z podnikání"?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.