Zákoník práce

Od: Datum: 06.03.15 10:25 odpovědí: 3 změna: 06.03.15 17:59

Dobrý den,muže mi tady někdo poradit?Potřebuji vědět jestli je lepší jít marodit nebo na pracák.A jestli mám nárok odmítnout přepsání dodatku ke smlouvě (mzda menší) a co když odmítnu?Děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 12:10
avatar

Dobrý den, jestli si myslíte, že zákoník práce stojí na vaší straně, tak se dost mýlíte. Pokud odmítnete dodatek ke smlouvě podepsat, váš zaměstnavatel si už najde páky, jak se vás elegantně zbavit - bez odchodného apod. Ve vaší situaci by asi bylo lepší dodatek podepsat, a když se vám nová mzda nelíbí, tak si hledat jinou práci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: webbiecz*
Datum: 06.03.15 17:53

Odmítnout podepsání dodatku samozřejmě můžete. Otázkou však je, zda vám to bude k něčemu dobré... Osobně si myslím, že je lepší podepsat snížení platu a začít si hledat jinou práci. Když totiž nepodepíšete, bude zaměstnavatel hledat způsoby, jak se vás zbavit. No a určitě nějaký, pro něj výhodný, najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 17:59
avatar

Nepodepisoval bych nic, čím mi může být ublíženo. Proč jít na ruku takovému zaměstanavateli? A proč se všichni bojí? jistě, může vás propustit pak hned s patřičným odstupným, nebo vám může dělat problémy, ale problémy které neporušují právě zákoník práce. To už zase můžete hlídat vy. A to už bude na vás, jestli půjdete na nemocenskou později.

A NE, dodatek podepisovat nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.