Brigáda

Od: Datum: 03.05.15 22:00 odpovědí: 14 změna: 05.05.15 17:16
Ahoj, jsem vážnĕ malá, za 2 mĕsíce mi bude 12 let ale potřebovala bych si nĕjak přivydĕlat. Prosím nepište mi nic o tom že legální brigády jsou až od 15 let. Ráda bych rozdávala letáky, vím že to obnáší běhání po mĕstĕ celý den a nevadí mi to. Chodím řádnĕ upravená a přestože jsem dítĕ , myslím že dokážu být přesvĕdčivá. Prosím Vás tedy, zda nevíte jestli by mĕ vůbec někdo zaměstnal, popřípadě kdo (ve Středočeském kraji). Stačí menší výdělek, nic velkého. Omlouvám se za případné chyby, a velice děkuji za všechny odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 03.05.15 22:05
V cine bys uz skladala iphony, ale u nas mas asi smulu...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kcin
Datum: 03.05.15 22:08

Neporadim ti, ale chválim tě za tvou gramatiku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.15 22:17
avatar

Práce dětí je v ČR trestná. Letáky múžeš roznášet, nicméně to musí být napsáno na dospělou osobu, resp. osobu starší 16ti let.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.05.15 02:01
avatar

Milá dvanáctiletá, je-li zaměstnávání dětí nelegální, nesmí tě nikdo zaměstnat.

Mimochodem – to, že nejsi ochotna respektovat platnou legislativu,

je dalším důvodem, proč tě nikdo nezaměstná (ani kdyby to bylo legální).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 04.05.15 02:05

Mě se líbí jak jste tady vostrý, dvanáciletý dítě,dobře, pokračujeme

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.15 03:06
avatar

Myslím, že ostří nejsme.

Dvanáctiletá dívka chce někde pracovat, přestože ví, že je to nelegální.

Jak jí lze "neostře" sdělit, že zaměstnavatel musí dodržovat zákony?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anonym01*
Datum: 04.05.15 06:49
Ahoj, škoda že jsi mĕ špatnĕ pochopila. Vím totiž že brigáda se smlouvou je nelegální. A však jsou i jiné možnosti např. napsání smlouvy na rodiče. Každopádně já jsem chtěla zjistit jak je to přímo s tĕmi letáky, zda se to může už dříve. Omlouvám se za špatné formulování otázky.
Datum: 05.05.15 06:59
avatar

Ahoj, škoda, že sis nepřečetla pravidla před vložením otázky.

Zjistila bys, že je zakázáno poskytovat radu, vedoucí k porušování zákonů.

(Nemůžeme ti radit, jak "obcházet zákon".)

Pokud bys někoho přesvědčila, aby uzavřel smlouvu o roznášení letáků, musel by letáky roznášet on (zaměstnanec musí práci vykonávat osobně). To, co ti tu píší jiní – "uzavření smlouvy na někoho jiného" – je podvod..

Jedině se dohodnout s rodiči, příbuznými nebo dobrými známými,

že bys převzala nějakou domácí práci za dohodnutou odměnu.

Další možnost je sběr.

Na co potřebuješ peníze (třeba by nás napadlo jiné řešení)?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.15 07:07

Ahoj.Neříkej tomu brigáda,ale aspoň výpomoc.Když jsem byl ještě mladší než ty,tak jsem chodil k sedlákovi vedle a pomáhal vozit siláž,seno shazovat z půdy,leštit na chomoutech lesklé plíšky,apod.Někdy jsem dostal tříkorunu/papírovou/ a byl jsem šťastný že si "vydělám".Dnes jsou jistě větší možnosti jako výpomoc u sousedů,příbuzných...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: staniii*
Datum: 04.05.15 14:39

Myslím, že v tomto věku by ses měla soustředit předevšim na školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 15:58
avatar

Děvčátko, nechci Tě tady navádět k lenosti, ale do práce se nehrň. Bude Tě čekat pak nějakých 50 let práce. Tak si užívej dětství a mládí. A uč se, aby ses jednou dobře uplatnila.

Jídlo, oblečení a další věci Ti jistě rodiče zajistí. Tak na co potřebuješ ve 12 vydělávat? Určitě dostáváš kapesné, něco přidají hodné babičky a tak to určitě stačí. Nemám pravdu?

Pokud ale chceš opravdu chodit s těmi letáky, musí si to zařídit a napsat na sebe třeba mamka. Ty potopm budeš roznášet místo ní a penízky za to taky dostaneš Ty - přes mamku. Ale je to taky otročina.Musíš jít v jakémkoliv počasí.Odkládáš to třeba, že není pěkně, že se Ti to nehodí, ale najednou to musí být nasledující den už rozdané, tak musíš mazat s letáky třeba i v dešti. A těch peněz za to také není žádný majlant.

Rozmysli si to, raději si užívej s kamarádkami hezkého jara. Určitě nejsi bez koruny, nějaké kapesné dostává snad každý. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 17:16
avatar
"Určitě nejsi bez koruny, nějaké kapesné dostává snad každý."To se pletete. Kamarádka je ze 4 dětí, otec utekl a platil jen to, co musel. Matka samoživitelka plus barák, to spolklo veškeré výdaje a kamarádka ještě na střední chodila ve velmi skromném a leckdy obnošeném oblečení, peníze měla přesně rozpočítané na vlak, nemohla s námi jít na pohár, na pivo, nemohla někomu koupit k narozeninám čokoládu, nic.Ještě dneska si pamatuju, jak jí tehdy bylo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 05.05.15 08:43

Jak tu již napsalo několik lidí přede mnou - vzhledem k tomu, že práce dětí je nezákonná, nikdo tě zaměstnat nemůže. Určitá možnost je v oblasti kulturní, sportovní, reklamní. Tam vydělávat mohou i děti. Takže legálně hledej v těchto oblastech. Jen se obávám, že tady poptávka vysoce překračuje nabídku.

Daleko reálnější je domluva s rodiči. Třeba by byli za nějakých podmínek ochotni zvednout kapesné...třeba větší pomoc při domácích pracech z tvé strany, atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 16:55
avatar

I kdyby to bylo povolené tak : Letáky se většinou roznáší celý týden, nebo pouze určitý den, a protože chodíš do školy, tak bys to nestihla, třeba máš zrovna ten den i odpolední vyučování. Někdo musí ty letáky přivézt k tobě domů, nebo si je někde vyzvedáváš, pokud se jedná o více druhů, tak si je doma musí člověk zkompletovat do sady. Roznos je po určité trase, nelze vynechávat některé oblasti, také aby roznašeč nechodil vícekrát do stejné ulice. Musí se dávat pozor a neházet letáky odpíračům, potom si stěžují. Na roznos chodí též kontroly, opravdu se musí leták strčit do všech stránek, kde je chtějí. Mnohde se dostane svazek klíčů, které jsou do paneláků, bytovek a pod. domů, kde je více schránek. Takže zodpovědnost. U rodinných domků musí mít člověk obezřetnost a dávat pozor na psy a kousnutí, někde mají chatrný plot. Některý leták má dodání jeden - dva dny, takže člověk musí být rychlý, aby to zvládl. Též nemusíš dostat rajon tam kde to znáš a tam kde bydlíš. U některých firem nedostaneš ani tašku na kolečkách a musíš si ji pořídit sama.

Sběr železa - nově je, že peníze za kovy nelze vyplatit za hotové, ale pouze na účet a též se prokázat OP.

Možná chodit nakoupit důchodcům v okolí za malý obnos. Nejsi v něčem dobrá? Jako v učení, co někoho doučovat, komu to nejde?

Domluv se s rodiči, to by byla asi nejschůdnější cesta, jak na to, přivydělat si nějakou korunku. Třeba na něco přijdou.

doplněno 05.05.15 17:00:

I když nic nevyjde, je dobře, že na to již nyní myslíš a až budeš moci, tak při škole nastoupíš na nějakou brigádu v Call centru, v Mekáči, sklizni jahod, točení zmrzliny apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.