Majetkoprávní vyrovnání

Od: Datum: 05.03.15 13:01 odpovědí: 3 změna: 05.03.15 19:08

Jsem v rozvodovém řízení a stojíme před majetkovým vyrovnáním.Vlastníme byt 3 + 1 v osobním vlastnictví a nemohu se s manželkou domluvit na prodeji. Nabízel jsem jí třičtvrtě ceny z prodeje, aby vše proběhlo v klidu, ale ona stejně prodej odmítá. Požaduje abych jí nechal byt, platil ho a platil ještě výživné na ní. (Po dobu 25 let co jsme byli spolu nikdy nepracovala a ani pracovat nechce.) Už spolu přes rok nebydlíme, ale nájem samozřejmě platím dál, aby nepřišla exekuce.Může mi někdo poradit, jak manželku přesvědčit, aby byt prodala? nevíte jak se řeší, když se po rozvodu dva nedohodnou - co se týče majetku? Řeší to v konečné fázi soud? Za radu předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.15 17:12
avatar

Dobrý den, pokud se s manželkou na rozdělení majetku nedohodnete, rozhodne na návrh jednoho z Vás soud. Přestože se nedá rozhodnutí soudu předjímat, nepředpokládám, že by se (pokud neexistují nějaké vážné důvody, které jste nezmínil) přiklonil k manželčiným požadavkům ...

Proč manželka nikdy nepracovala, nepracuje a pracovat nechce?

Nejde-li např. o zdravotní důvody a nesplní-li potřebnou délku důchodového pojištění, nebude mít v době dovršení důchodového věku nárok na důchod. Ví o tom manželka?

Podle mne nemůže spoléhat ani na státní sociální podporu nebo na pomoc v hmotné nouzi. Podle zákona o státní sociální podpoře není v hmotné nouzi ten, kdo nepracuje a ani se nesnaží zaměstnání najít. U takového člověka se při výpočtu dávek nevychází z životního minima ale z existenčního minima (2.020 Kč měsíčně).

Jak to má manželka s povinným zdravotním pojištěním? To za ni také platíte Vy?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: layborrr
Datum: 05.03.15 17:20

ivzez - správně , ale byla zde otázka od protistrany a již je smazána .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 19:08
avatar

Otázku protistrany jsem neviděla.

Mohl byste mi prosím stručně napsat, co v ní bylo?

Asi jsem zde reagovala bez dostatečných informací.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.