Jak vyjít s 8500,- výplatou?

Od: Datum: 04.03.15 21:47 odpovědí: 7 změna: 04.03.15 23:13
Ahoj, mám dotaz jak vycházíte s malou výplatou? Já mám výplatu v čistým 8500,- občas 9000,-
A absolutně nevím jak stim vyžit.
Chci zjistit zda je chyba ve mně nebo jestli se to vážně nedá.
Teď bydlím u táty, ale hledám byt. Musím vypadnout od táty, u něj to nedávám. Ne že by mi vadil ale svoje je svoje.
No a teď, k věci.
Výplatu mou už znáte, táta ani nikdo jiný z příbuzných mi půjčit nemůžou. Bohužel nikdo z naší rodiny není při penězích.
A já nevím jak to udělat, nemam žádný závazky akorát měsíčně musím platit 1400 splátky. Ní ale ti je vše, nemam paušál ani nic podobného.
Dnes jsem se byla koukat na byt 1+1 na internetu pan uváděl nájem 3000,- bez energii a vody... No pak z něj vypadlo že nájem je 6000 a elektřinu a plyn na sobe... No tak ze maras..
Může si vůbec dnes člověk dovolit vlastní bydlení bez toho aniž by zdimal peníze ze socialky? Možná ano ale ne s 8000 výplatou...
Jaký je váš názor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.15 21:50

S touto vyplatou to je fakt spatne , hledejte dal praci , aspon cca 14tisic. Jinak s 9tkou se da vyzit , ale pekne blbe a nezijes , jen prezivas. Jinak pokud budes v podnajmu (musis mit trvale bydliste , coz maloktery pronajimatel ti dovoli) tak muzes pobirat od socky prispevek na byt.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.15 21:55
No to je právě to, je mi 20 tudíž žádná praxe a bez praxe žádná práce...
Trvalou adresu naštěstí v mým okolí dávají pomalu všude na ten podnáje, ale stejně.. Je to jen malý plus.
Je to Hrozný, už jsem přemýšlela i nad druhým zaměstnáním ale to půjde taky blbě sehnat jelikož dělám na 12ti hodinový směny
Datum: 04.03.15 21:59

S tak malým platem Vám vznikne nárok na podporu na bydlení a to i v pronajatém bytě ,

Trvalé bydliště si můžete zřídit v místě, ve kterém bydlíte i bez souhlasu pronajímatele. Toho takové nahlášení trvalého pobytu nijak neohrožuje na jeho právech a tak jej ani nemusí nijak trápit. Na základě trvalého pobytu vám k užívání bytu nevznikají žádná zvláštní práva.

http://blog.avizo.cz/ohlaseni-trvaleho-pobytu/

http://bydleni.idnes.cz/trval…130812_174242_reality_bdp_web

http://socialni-davky-2014.eu…ajem-i-bez-souhlasu-majitele/

honz490 - pronajimatele se ptát nemusí ke zřízení trvalého pobytu

Ohodnoceno: 5x

Od: au1
Datum: 04.03.15 22:36
co nejake spolubydleni treba se studentama? u nas ve meste das kolem 5 tisic za samostatnej pokoj, nebo cca 3 tisice pokud jsou na pokoji dva lidi. u vas ve meste to nejde?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.03.15 23:06

Zdravím,
řešení je, ale bez té sociálky se neobejdete. I tam je ovšem problém v tom, že dokládáte příjmy a výdaje za bydlení za minulé čtvrtletí, tzn. pokud chcete dostat příspěvek už v dubnu, musíte doložit náklady na bydlení a příjmy za 1.Q 2015. Zjednodušeně a pro představu - pronajmete si byt od 1.4.2015, od 1.4.2015 budete mít nájemní smlouvu (pozor - musí být dle Nového Občanského zákoníku) a taktéž od 1.4.2015 tam budete mít trvalé bydliště (když to nestihnete s trvalým bydlištěm, nic se neděje, ale příspěvek se počítá až od data trvalého bydliště, takže to chce co nejdřív). Po zaplacení nájmu, elektřiny atd. si vezmete potvrzení od zaměstnavatele za 1.Q. 2015, veškeré doklady o zaplacených částkách a půjdete si požádat o příspěvek na bydlení (čím dřív po 1.7.2015, tím líp). No a pak vám to spočítají a případně vám něco dají. V podstatě je největší problém v tom, že to 2. čtvrtletí (čili první 3 měsíce nájmu) musíte nějak finančně vykrýt.
Pošlu vám něco vnitřní poštou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.15 23:09

Martino, já tedy nevím, proč si myslíte, že je nemožné s takovou výplatou žít. Jestli je to příjem trvalý, nebo příležitostný, jestli z něj ještě mimo splátek (1400) musíte něco pravidelně vydávat. Třeba příspěvek na bydlení a stravu tátovi, nebo jestli vás u sebe nechává žít zadarmo. Samostatné bydlení je vždycky dražší. Znám velmi dobře případ, kdy dva sourozenci, dospělí (plnoletí) studenti, oboustranní sirotci žijí ve společném bytě po rodičích. Jejich jediný pravidelný příjem, tedy sirotčí důchod, je 9.500,- Kč měsíčně pro každého. Nutné pravidelné výdaje za měsíc bydlení (nájem, elektřina, plyn, SIPO), dělají cca 8.500,- . Pak ještě mají auto kterého se nechtějí vzdát (taky dědictví), a kterému se musí platit pojistka (benzin do toho nepočítám)... Do školy dojíždějí (Opencard). Musí se stravovat, pořizovat si pomůcky, platit telefony, vydávat za potraviny, drogerii pro domácnost, něco pro osobní potřebu... Kolik jim toho pro sebe zbyde? Myslíte, že je to dost? A příbuzné, kteří by je dotovali, taky nemají. Sociálka jim prý nic nedá, protože jejich společný příjem je pro dva v jedné domácnosti dostačující. A žít taky musí. Ale pokud by jeden z nich chtěl jít studovat třeba jen do jiného města a na kolej kde by si bydlení taky musel zaplatit, nevím jak by to dopadlo - z jednoho důchodu by byt neutáhli. Občas brigádničí, ale není to stálý příjem. Ráda bych jim pomohla, ale nevím jak. Tím nechci říci, že je vaše situace záviděníhodná, jen chci poukázat na to, že jsou na tom lidi daleko hůř. Je to smutné, ale je to tak. A mnozí jiní, třeba většinou důchodci, nemají ani takový příjem jako vy a platit si bydlení a živobytí taky musejí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.03.15 23:13

s takovyma penezma jedine spolubydleni a pak hlavne varit, at zbyde na pivo :) to nemate ve 20ti nejake kamarady s podobnym problemem? :)

doplněno 04.03.15 23:15:

mimochodem ja mam trvalou adresu porad u rodicu a to mi tahne pomalu na 40 a mam vlastni dum

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.