Podpora v nezaměstnanost/příspěvky na bydlení

Od: Datum: 04.03.15 20:50 odpovědí: 6 změna: 05.03.15 03:12

Dobrý den,

pokusím se formulovat můj dotaz stručně. Poslední 2 roky jsem pracoval na živnost jako obchodní zástupce a nyní jsem se dostal do situace kdy již 2 měsíce sháním práci. Na podporu na ÚP nemám nárok protože jsem si neplatil pojištění, co mě zajímá jak bych mohl dostat nějakou podporu - na bydlení/v hmotné nouzi když bydlím s kamarádem, u kterého nemáme žádnou společnou smlouvu..

Mohu například zkusit uvést že bydlím u matky, která bydlí sama a splácí hypotéku na byt? Případně u kamaráda, který má byt v osobním vlastnictví ale nebydlí tam z důvodu rekonstrukce která se vleče jíž 2 roky? Případně jakou alternativu by jste mi doporučili jak bych mohl zvládnout situaci dokud si nenajdu práci?

Předem moc děkuji za doporučení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.15 21:01

Zdravím,
obávám se, že nesplníte podmínky na příspěvek na bydlení
- dokládáte příjmy za poslední čtvrtletí - pokud vás v bytě bydlí víc, tak příjmy všech osob (u živnostníků tuším poslední daňové přiznání - to si ale nejsem jistý)
- musíte mít nájemní smlouvu na uvedený byt
- musíte mít trvalé bydliště na adrese toho bytu, na který máte nájemní smlouvu
- dokládáte veškeré výdaje související s bydlením - nájem, topení, voda, elektřina atd. - dokladá se, že jste to už zaplatil (složenky. výpisy z účtu), protože se dokládá čtvrtletí zpětně

Ohodnoceno: 0x

Od: dzonis
Datum: 04.03.15 22:34

Děkuji za odpověď, a jak je to s příspěvky v hmotné nouzi?

Datum: 04.03.15 22:38

Na to vám odpovědět neumím, jen vím, že tam je to snad ještě složitější. Nicméně - nic nedáte za to, když se seberete a půjdete se na Úřad práce - oddělení sociálních dávek a dávek v hmotné nouzi zeptat. Nikdo vás neukousne a dozvíte se, co se dá (pokud se něco dá) ve vašem případě dělat.

Od: dzonis
Datum: 04.03.15 22:44

problém je v tom že oni mě odkážou na jiný úřad v místě bydliště kde už musím nahlásit věci tak, aby mi poskytli podporu.. když jim řeknu situaci jak je momentálně, řeknou mi že mám smůlu..

Datum: 04.03.15 23:36

Víte jak - kdo se zeptá, občas se i něco dozví. Když obejdete ty úřady, tak se dozvíte, co po vás budou chtít. A jak s tím, co se dozvíte, později naložíte, už je jen na vás. V tomhle vám opravdu těžko někdo konkrétně poradí.

Datum: 05.03.15 03:12

Proč jste si neplatil pojištění?

U hmotné nouze bude hrát roli důvod, proč nemáte nárok na podporu.

K bydlení: Nemůžete říct nic. Všechno je nutné doložit.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.