Jak odhalit podvodný inzerát

Od: Datum: 06.04.15 11:35 odpovědí: 2 změna: 06.04.15 21:13

Dobrý den,

již pár týdnů se dívám po inzerátech, protože sháním nějaké auto. V inzerci nejsem moc zkušený a tak bych se chtěl zeptat, jak vypadají typické příklady podvodného jednání. Odpověděl jsem na 3 inzeráty. Ve dvou případech se jednalo o pro mě podivné jednání.

V prvním případě byla odpověd na půl v angličtině a na půl v češtině. Auto bylo za slušnou cenu a hlavně v nabídce již od října, takže jsem předpokládal, že bude dávno prodané a nic jsem neočekával. To mektání v angličtinočeštině nikam nevedlo, tak jsem přestal komunikovat a vzdal jsem to.

Ve druhém případě je scénář velmi podobný. Hezké auto za dobrou cenu. První odpověď napsaná ve velmi špatné češtině s žádostí o konverzaci v angličtině. Napsal jsem tedy v angličtině, že chci auto vidět fyzicky, né jenom na fotkách a že si chci vzít svého automechanika a diagnostiký přístroj. Další odpověď o cca 11ti řádcích jsem dostal asi do 15 vteřin (to fakt nešlo tak rychle napsat) po mém odeslání. A v odpovědi byl příběh, který mě vůbec nezajímá, protože mi jde jen o to auto. Napsal mi čím se živý, že pracuje ve španělsku a auto vzal sebou, proto není v ČR. Zopakoval mi pozitivní data o autě, napsal mi spoustu nepodtatných info o sobě - na čem pracuje, kolik mu je let, že je čeština těžký jazyk a že jestli mám zájem ať se ozvu.? Ano, zájem bych měl, proto jsem se ozval, že auto chci, tak proč mi píše zase tyhle nesmysly? Do španělska se na auto podívat nepojedu a peníze mu posílat dopředu také nebudu.

Promiňte mi mou případnou najivitu. Pokud jsou toto typické podvodné inzeráty, pak nějak nedokážu pochopit, že stále žiji v zemi, která to v tak rozsáhlé míře umožňuje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.15 11:52

Tyhle inzeráty jsou na Sbazaru velmi často. Každý, kdo se minimálně vyzná v autech ihned ví, že jsou to podvodníci.Ty auta tam mají vždy poloviční cenu, než za jakou se běžně prodávají. A dávat posílat někomu zálohu dopředu s tím, že auto je třeba ve Španělsku je hloupost.Reálnou cenu auta si můžete zhontrolovat na tipcarsu.

Jednou jsem z legrace na tento inzerát odpověděla, s tím, že dovezu peníze a auto si osobně přeberu. Prodávající se už neozval.

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 06.04.15 21:13

Dám Vám dobrou radu - která platí obecně i pro další obory (zájem o práci, zboží, výdělky jakéhokoli druhu). Nikdy neplaťte neznámému subjektu nic dopředu, nikdy nepodepisujte žádné smlouvy dopředu (navíc je to zbytečné a i pro Vás nebezpečné podepisovat jakékoli smlouvy na spotřební věci - vše podstatné řeší občanský zákoník, a maximálně dosahnete toho, že podepíšete něco pro Vás nevýhodného). A pak máte vyhráno. Když dodržíte jen základní opatrnost a budete se držet zásady "z ruky do ruky" tak si můžete ušetřit dost problémů i peněz.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.