Neplatnost ujednání - smlouva o prodeji

Od: Datum: 03.03.15 17:30 odpovědí: 2 změna: 03.03.15 21:26

Dobrý den,

Při koupi ojetiny jsme podepsali kupní smlouvu s podmínkami dle Obchodního zákoníku. Jde o autobazar. Po zázračném objevení skryté vady - po 14cti dnech užívání odešlo servo (diagnostika odhad 22 000,-). Reklamuji skrytou vadu, do zápisu o reklamaci jsem uvedla, že chci kompenzaci, servo zatím neopravuji, počkám, než bazar v zákonné lhůtě reklamaci vyřídí a pak se rozhodnu, zda opravím, nebo odstoupím od smlouvy na základě jejího porušení ze strany prodejce. Takto jsem sdělila věc na pobočce. Agent s teplou vodou sepisující reklamaci se mi ovšem snažil "nacpat" , že jsem podepsala smlouvu dle obch.zákoníku a že na žádné pobočce od smlouvy odstoupit nesmím. Podle mě nesmysl, tvrdím, že pokud by smlouva dle obch.zákoníku poškozovala kupujícího, je ujednání neplatné. Domnívám se, že pokud by došlo k soudnímu sporu, vyhraji. Mám pravdu?

Jinak jde o Fa dvojku, četla jsem na netu spousty názorů, že může jít o čidlo, nebo nádrž serva, ale diagnostikou (aut.servis Škoda) a nezávisle na něm, abych měla kontrolu ze dvou stran i diagnostikou v neautoriz.servisu zjistili nutnou výměnu celého serva. Nejde o dráty, čidlo. Prosím toto neradit, předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.03.15 18:39

Nepíšete, kdy jste smlouvu podepsali, datum! Vězte, že již rok obchodní zákoník je neúčinný, prostě neexistuje.
Vaše chyba. Teď je jen OZ. Navštivte právníka!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.03.15 21:26

1.2. 2015 jsme podepsali..resp. podepsal přítel. Podle mého názoru jde o skrytou vadu, uplatnit se dá vyvratitelná domněnka, § 2161 od.2( NOZ), podle mě i došlo k porušení podstatným způsobem, protože ta vada, i když opravitelná ohrožuje bezpečnost provozu a kdyby byla zřejmá při koupi, nikdo by to nekoupil. Mj. u koupě byl i náš technik, který vadu nezjistil. Ač je ve smlouvě běžné opotřebení, podle mě odešlé servo není běžné ve 100tis. km Jen prodejce mě strašil, asi myslel, že mi spadne sanice a ztratím se... 16.2. se vada projevila a podána reklamace. pokud ji zamítnou, asi toho právníka navštívíme. Že je Ob. z. neúčinný jsem ale nevěděla. Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.