Ortopedie bez doporučení

Od: Datum: 03.03.15 12:30 odpovědí: 5 změna: 03.03.15 15:09

Zdravím, potřeboval bych vyšetřit na ortopedii. Zajímalo by mě, zda se stačí do ordinace objednat (nikdy jsem tam nebyl, nemám tam kartu), nebo musím nejdříve k praktickému lékaři pro doporučení. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 12:36
avatar

Můžete i bez doporučení , lépe si vzít kartu od obvodáka sebou ,-viz

"Máte plné právo navštívit jakéhokoli lékaře bez doporučení svého praktického lékaře," upozorňuje na svých webových stránkách Ministerstvo zdravotnictví ČR, hned však dodává: " – není to ale moudrý krok (specialista nemá k dispozici veškeré informace o vašich chorobách a provedených vyšetřeních), takže pokud je to možné, neobcházejte svého praktického lékaře tím, že navštívíte přímo specialistu. Samozřejmě kromě výjimek, jako je např. vyšetření u očního lékaře, gynekologa, případně akutní ošetření při úrazu."

Ministerstvo doporučuje poradit se při výběru specialisty se svým praktickým lékařem: "Ten by vám měl poskytnout kontakt pro objednání, případně vás na první vyšetření u specialisty objednat sám. Můžete se pokusit získat více informací o ambulantním zařízení např. na internetu. Nenavštěvujte specialistu bez doporučení praktického lékaře," říká ministerstvo. "Vystavujete se nebezpečí, že specialista bez náležité informace od praktického lékaře bude muset některé výkony zbytečně zopakovat nebo jeho úvaha zahrne stavy, které již váš lékař vyloučil a léčba se tak prodlouží."

Čtěte více na: http://www.vitalia.cz/clanky/…bornemu-lekari/#ixzz3TJzyVyfZ

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 12:53
avatar

Doporučuji najít si kontakt k ordopedovi, ke kterému chcete jít a zeptat se, zda doporučení od obvodního lékaře potřebujete nebo ne. Někde Vás vezmou bez, jinde řeknou, že nemají volnou kapacitu a bez doporučení nevezmou. Tak či tak je třeba se předem objednat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 13:25
avatar

Nevím jak kde jinde,ale po mě žádné doporučení nechtěli a to jsem nebyla akutní případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 13:53
avatar

U ortopeda jsem poslední dobou byla nejednou a nikdy jsem nepotřebovala doporučení. Ale vyžádal si třeba rentgeny z nemocnice, ty jsem musela donést, což je logické.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 15:09
avatar

Byl jsem minulý měsíc s kolenem a objednal jsem se telefonicky.Doporučení jsem nepotřeboval.RTG mi napsal do vedlejší budovy a tam mi ho udělali a půjčili.On ho pak vrátil.Jednalo se o Prahu -Řepy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.