Paragraf na stěhování

Od: Datum: 01.03.15 07:49 odpovědí: 4 změna: 03.03.15 14:58
Dobrý den,
budeme se stěhovat cca 17km od mého zaměstnáni. Chtěla bych se zeptat, jestli ma člověk nárok na nějaký den placeného volna?
Nesetkal se s tím někdo?
Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.03.15 07:59
avatar

Dobrý den, nárok snad máte (max. 2 dny), ale pouze na volno neplacené - je to překážka v práci na straně zaměstnance. Pokud by Vaše stěhování bylo v zájmu zaměstnavatele, tak by to mělo být volno placené. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.15 10:30

nařízení vlády č. 590/2006 Sb.:

Přestěhování

Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 2 dny při přestěhování zaměstnance, který má vlastní bytové zařízení; jde-li o přestěhování v zájmu zaměstnavatele, poskytne se pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu.

Náhrada mzdy nebo platu podle tohoto bodu přísluší rovněž zaměstnancům uvedeným v § 317 zákoníku práce.

Na náhradní volno máte tedy nárok, ony dva dny nemusí následovat nutně za sebou.

doplněno 01.03.15 10:31:

K Vašemu dotazu: abyste ono náhradní volno dostal proplaceno, musel byste se stěhovat v zájmu zaměstnavatele, nikoliv z Vašeho osobního důvodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.15 18:36
avatar

Při stěhování máte nárok na omluvené neplacené volno,

nikoliv na náhradní volno (to je něco jiného).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ralkana
Datum: 03.03.15 14:58

Díky, vzala jsem si už to neplacené volno na 2 dny, děkuju za rady.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.