Výpověď ve zkušební době

Od: Datum: 28.02.15 21:35 odpovědí: 3 změna: 28.02.15 23:13

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zdali zkušební doba končí 2.3.2015 (nebo 28.2.2015) pokud zaměstnanec nastoupil 1.12.2014 a v době ZD měl 1 den dovolené?

Děkuji

J.

P.S. Je možné, aby zaměstanec podal výpověď dnes, zítra, pozítří pomocí datové zprávy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.15 21:50
avatar

Pokud je 3měsíční, tak 28.2. 2015. Dovolená na to nemá vliv. Pokud máte datovou schránku tak ano.

doplněno 01.03.15 07:47:

@aaella super odpověď *palec*, jsem zase o něco chytřejší. Moji předchozí radu anuluji *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 28.02.15 22:55

Pozor na to, že nedáváte výpověď, ale rušíte pracovní poměr ve zkušební době.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.15 23:13

§ 333 zákoníku práce

[Počítání času; písemný projev vůle]

Doba počíná prvním dnem a končí uplynutím posledního dne stanovené nebo sjednané doby; to platí také v případě, kdy je uplynutím doby podmíněn vznik nebo zánik práva.

Pokud Váš pracovní poměr vznikl 1.12.2014 a byla sjednána tříměsíční zkušební doba, pak zkušební doba - není-li prodloužena o dovolenou - skončí 28.2.2015 bez ohledu na skutečnost, že 28.února připadl na sobotu. Nejedná se o lhůtu, ale o dobu, tedy konec doby se "neposouvá" na pondělí.

Co se týče prodloužení zkušební doby o den dovolené:

§ 35 ZP

(4) Sjednaná zkušební doba nesmí být dodatečně prodlužována. O dobu celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, a o dobu celodenní dovolené se však zkušební doba prodlužuje.

Zkušební doba se tedy o dobu celodenní dovolené prodlužuje, ve Vašem případě o 1 den, tedy neskončila by 28.2., ale 1.3.2015.

Budete-li chtít zrušit pracovní poměr ve zkušební době, můžete projev ohledně zrušení doručit zaměstnavateli i formou datové schránky, za předpokladu, že s tímto způsobem doručování bude zaměstnavatel souhlasit a že Vám do 3 dnů od odeslání datové zprávy potvrdí její doručení, to vše musíte stihnout do konce zkušební doby:

§ 337 zákoníku práce

Doručování písemnosti určené zaměstnavateli zaměstnancem

(2) Jestliže s tím zaměstnavatel souhlasí, může zaměstnanec doručit písemnost určenou zaměstnavateli prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací na elektronickou adresu, kterou zaměstnavatel pro tento účel zaměstnanci oznámil; písemnost určená zaměstnavateli musí být podepsána uznávaným elektronickým podpisem zaměstnance.

(4) Písemnost určená zaměstnavateli doručovaná prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací je doručena dnem, kdy její převzetí potvrdí zaměstnavatel zaměstnanci datovou zprávou podepsanou svým uznávaným elektronickým podpisem nebo označenou svou uznávanou elektronickou značkou.

(5) Doručení písemnosti určené zaměstnavateli prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací je neúčinné, jestliže se písemnost zaslaná na elektronickou adresu zaměstnavatele vrátila zaměstnanci jako nedoručitelná nebo jestliže zaměstnavatel do 3 dnů od odeslání písemnosti nepotvrdil zaměstnanci její přijetí datovou zprávou podepsanou svým uznávaným elektronickým podpisem nebo označenou svou uznávanou elektronickou značkou .

Chcete-li mít jistotu zrušení pracovního poměru ve ZD, doručte svůj písemný projev o zrušení zaměstnavateli osobně, nejpozději do zítřejšího dne.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.