Kytara akusticka

Od: Datum: 28.02.15 17:47 odpovědí: 2 změna: 01.03.15 11:29

Ahoj,

asi to nepatri do teto rubriky ale to je fuk...

Mam jednu otazku, pro nekoho mozna stupidni...

Na akustickych kytarach je mezera mezi strunami vzdy stejna? Doma mame deckou kytaru po holce a ja na stara kolena potajnu jsem zacal brnkat a prijde mi, ze mam tluste prsty na to. No asi mam a vim ze se to da naucit ale ja jenom tak. ze bych si mohl poridit kejtru pro starsi a lepe by se mi brnkalo.

Diky a Cau

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.02.15 19:23

Dobrý den, máte doma nástroj určený pro dětské prsty - proto je vše kompaktnější. Nástroj pro dospělého člověka bude mít mezery u strun větší. Některé hud. nástroje (např. i housle) jsou vyráběny jako 1/4, 1/2 nebo 3/4 a celé (pro dospělé). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: jareksen
Datum: 01.03.15 11:29

Až si budeš pořizovat kytaru pro sebe, hledej vždy v první řadě šířku nulného pražce, Já mám taky silnější prsty a vyhovují mě kytary s nultým pražcem 45 mm a výše. Akustické kytary (myslím dospělé 4/4) se vyrábějí s nulákem v šířkách od cca 43 mm (westernové) do cca 54 mm (klasické). Mezi tím jsou všechny ostatní (španělky, jumba...). Pozor taky na délku prstů, čím širší hmatník, tím musíš mít delší prsty. Vždy při nákupu musíš pečlivě vyzkoušek prstoklady. Na netu najdeš při zadání dotazu vše ! Zlom vaz !

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.