Lze nějak nahradit podpis?

Od: Datum: 27.02.15 15:04 odpovědí: 7 změna: 27.02.15 23:26

Dobré odpoledne, chci se zeptat jestli legislativa ČR umožňuje poslat někomu doporučený dopis do vlastních rukou s určitým oznámením a hlavně s větou, že pokud se adresát neozve do nějakého data, nebo do několika dní, pak je to považováno jako souhlas a podacím lístkem z pošty lze nahradit jeho podpis k předmětnému dokumetu. Hodlám kvůli tomu navštívit advokáta, ale snažím se načerpat nějaké info. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 15:17

Pokud se jedná o úřední dopis s barevným pruhem,tak se ze zákona považuje za doručený i když si ho adresát nevyzvedne.

U doporučeného nevím.

Zeptejte se na poště,tam to vědí na 100%.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 19:58
avatar

Otázka je formulována poněkud nešťastně,

není z ní zřejmé, oč přesně Vám jde.

Obecně: Podacím lístkem nelze nahradit ničí podpis.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 27.02.15 20:20

O doručován hovoří obč. soudní řád, správní řád. A co poštovní řád?.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.02.15 20:20

Lze souhlasit s částí vaší věty, podací lístek v tomto nic nenahrazuje, ale můžete to zkusit napsat asi takto:

pokud se nevyjádříte do 10 dnů od převzetí zásilky, bude můj návrh považován za odsouhlasený.

doplněno 27.02.15 20:21:

P.S. poslat dopis s dodejkou.

doplněno 27.02.15 21:38:

Po doplnění se mi chce napsat, že vám nepomůže ani ..., hmmm. Jedině dobrý právník, nezávidím vám.

Mám manžela, děti, je zaměstnaná? Co jí otravovat v práci? ... alespoň ať se vyjádří ke svému chování, nemohu pokračovat neboť mě už napadá jen přejet a couvnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: drink
Datum: 27.02.15 23:26

Děti má (dle neoficiálních info má pozemek právě pro své dvě dcery, jsou ještě hodně malé). Její manžel je generálním ředitelem jedné místní velké společnosti. Ona v této společnosti (a další půlka jejich rodu) pracuje také.

Požádal jsem o pomoc obec, která mi řekla, že ač výstavbu podporuje, tak nemůže nikomu nic nařídit a může se pouze nepřizpůsobivé majitelky neformálně zeptat jaké má s pozemkem záměry.

Mě zaujalo to s tím dopisem s dodejkou. Můj teoretický a amatérský pohled: Pošlu jí územní studii a do textu napíšu, že převzetím tohoto dopisu souhlasí s její podobou. Pokud s tím má nějaký problém, tak ať nás kontaktuje do 30 dní za účelem zapracování jejích připomínek a námitek. Pokud se neozve, mám kopii obsahu dopisu a její podpis na dodejce. Pokud se ozve, musí s námi začít spolupracovat. Problém vidím ale v tom, jak dokázat co v dopise skutečně bylo a taky ho nesmím poslat já ze své adresy, jinak by ho zřejmě nechtěla převzít. S tím by zřejmě mohl poradit advokát. Nejhorší je, že financování advokáta a neustálých změn té studie je na mě, protože ostatní majitelé jsou už z celé situace velmi rozhořčeny, nechtějí už nikam cpát peníze a neustále mluví o žalobě a soudech (tomu bych se rád vyhnul). Naše nálada je díky tomu taky na bodu mrazu - platíme úvěr na pozemek na kterém si díky jedné ... (ani nevím jak ji slušně nazvat)... můžeme maximálně opéct buřty.

Od: drink
Datum: 27.02.15 21:26

Hezký večer.

Děkuji všem za odpovědi. Pokusím se tedy stručně konkrétizovat mou situaci: Jde o to, že jsme zakoupili stavební pozemek na kterém lze stavět rodinný domek, až bude vypracována územní studie (tak mluví místní územní plán). Mimo nás pozemky koupilo ještě dalších 12 lidí. Územní studii jsme nechali vypracovat. Podle informací, které jsme získali od obce, musíme územní studii podepsanou všemi dotčenými majiteli předat na obec, které na základě toho požádá příslušný odbor rozvoje města (nebo odbor územního plánování - nevím) o zapracování těchto informací. A problém je v tom, že kromě jedné majitelky územní studii okamžitě všichni podepsali. Této majitelce jsem volal a jevila se mi velmi sympaticky a rozumě. Souhlasila, že se se mnou sejde a na územní studii se podívá, a že teď u sebe nemá diář, jestli mohju zavolat večer. Tak jsem tak učinil, ale telefon mi už nezvedala. Volal jsem jí každý večer asi dva měsíce, pak mi telefon zvedla - opět celkem milá a sympatická paní. Nyní mě požádala, jestli si můžeme zavolat za 2 týdny, že právě odjíždí na dovolenou. Po dvou týdnech opět volám a telefon nezvedá. Nyní si mě dokonce zablokovala, takže se svého čísla se jí dovolat ani nemohu. Zkoušel jsem posílat i email, ale prostě s námi nespolupracuje a všechno visí jenom na ní. Jeden z majitelů byl dokonce u ní doma. I přes značný provozní hluk v domě (ona nebo někdo jiný byl doma) mu nikdo neotevřel. Podle harmonogramu se letos mělo dát na pozemcích stavět. Jsme z toho všichni docela dost zoufalí a nevíme co máme dělat. Kvůli absenci jednoho podpisu nemůžeme nic. Nevíme proč to ta paní dělá. Sama byla údajně na obci zjišťovat informace o tom, co má udělat aby si mohla postavit na pozemku dům.

Datum: 27.02.15 23:09
avatar

Podacím lístkem žádný podpis nenahradíte. Ale možná stavební předpisy umožňují vyloučit takovou majitelku z dalšího procesu výstavby. Poraďte se nejdříve na stavebním úřadě.

doplněno 28.02.15 22:28:

Tak po doplnění, že "záhadná" paní má manžela, byste se podle mého názoru mohli obrátit se žádostí o vyjádření i na něj, protože jako manžel by měl k pozemku stejná práva, jako jeho manželka, pokud ovšem si ho pořídli za trvání manželství. To byste mohli zjistit nahlédnutím do katastru nemovitostí. Možná bude překvapen, možná udělá doma pořádek a možná Vám pomůže ;). Pro jednání s ním se ovšem vybavte náležitými podklady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.