Platba anglickou kartou

Od: Datum: 27.02.15 10:33 odpovědí: 6 změna: 27.02.15 14:54

Dobrý den. Dnes jsem zjistila, že při platbě anglickou kartou v českém supermarketu mi bzla odečtena částka v librách! Tj, zaplatila jsem asi 300 Kč a bylo mi idečteno 300 liber.

Co můžu dělat? Děkuji

doplněno 27.02.15 10:59:

Nikomu se nic takového nestalo? Nikdo neporadí prosím?:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 10:51

Řešit to s bankou, ve které je účet k té kartě. Neškodilo by mít účtenku z obchodu (na které je číslo transakce).

doplněno 27.02.15 11:07:

Bez účtenky akorát bude problém dokázat bance, za kolik jste opravdu nakoupila.

Ohodnoceno: 0x

Od: malalusy*
Datum: 27.02.15 11:03

Hm, účtenku už nemám. Chtěla jsem pak platit hned ještě v jendom obchodě a už to nešlo, jsem hloupá, že jsem se nepodívala na zůstatek hned. Myslela jsem, že prostě jinde mi to kartu nebere. Jdu hledat kontakt na banku.

Datum: 27.02.15 10:53

Můžete sem napsat číslo Vašeho účtu a zdejší rádcové Vám buduo posílat své peníze...

no a nebo taky můžete zavolat do Vaší banky a řešit to tam.

Jinak dle mého názoru je to že se něco podobného stane velmi nepravděpodobné.

Datum: 27.02.15 11:04

je to vysoce nepravdepodobne... jak jste zjistila ze to bylo 300 liber? V bance? Nebo jen na listecku byl znak libry... jak uz predesilali ostatni, asi tezko to nejak vyresime, kontaktujte banku a hlavne se prvni podivejte na transakce v internetovem bankovnictvi, jestli to je vubec pravda. Kdyz mate anglickou kartu, anglicky se snad domluvite. My vam tu nepomuzem.

Od: malalusy*
Datum: 27.02.15 11:23

Je to takto: Než jsem odjížděla, založila jsem si úplně nový účet, na který mi přišlo cca 280 liber. V ČR jsem platila pouze jednou a to na pokladně v Intersparu částku podobnou v korunách. Poté jsem ykoušela ještě kartou někde zaplatit, ale nešlo, myslela jsem si, že ji prostě neberou, nevím...

Poté jsem se šla podívat do bankomatu na zůstatek(nemám internetové bankovnictví) a na účtě mám asi - 8 liber.

Zdá se že tam mají otevření linky jen do 10 dopoledne, takže budu moci zavolat až yítra, ještě to zkoumám. Achjo:(

Od: tematapeak*
Datum: 27.02.15 14:54

Mohu se zeptat co máte za banku?Halifax, Royal bank? Kontaktujte je přes chat,skype apod.Nezdá se mi že by měli tel.linky funkční jen dopoledne když otevírací doba tam bývá do 16-17 hod.Kontaktujte přímo centrálu,ne pobočku.Myslím,že to přeci musí dohledat pokud zde bylo placeno v Kč,ta nesrovnalost musí být vidět.Příkaz k úhradě byl zadán v Kč,takže by tam ty libry musely habrovat...Platba 300 Kč a skoro 9000 kč je sakra rozdíl...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.