Prava biologickeho otce

Od: Datum: 27.02.15 09:56 odpovědí: 9 změna: 28.02.15 09:29
Ziji s pritelem je biologickym otcem nasi dcery,ale v RD je zapsan muj manzel.Pritel mě vyhazuje z domu a rika ze pujdu bez male.Ma trestni minulost a i kouri marihuanu,ale na to nemam dukazy.Jakou ma sanci,aby mi malou vzal?Dekuji za odpoved
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 10:02

Dobrý den, kde má biologický otec důkaz, že je otcem dítěte, když NENÍ zapsán v RL? Nejprve by musel soudně žádat o určení otcovství. Udělá to? Myslíte? Přítel vám vyhrožuje. No to jste si tedy vybrala partnera.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 27.02.15 10:16
Klid...Nemá na vaši dceru žádný nárok.Musel by jedině podstoupit zkoušku otcovství,a to zrovna není laciné.Pokud ještě k tomu nežije spořádaným životem,tak co řešíte...V rodném listě je manžel,tudíž je manželova a hotovo dvacet.Stejně vás pouze balamutí,o dceru by nebyl schopen se postarat.
Ohodnoceno: 1x

Od: marika*
Datum: 27.02.15 11:07
Ja bych rekla,ze schopen podat zalobu vuci me i proti manzelovi je schopen.Rikal,ze vse bude chtit uhradit.
Od: pb®
Datum: 27.02.15 11:32

Nejdřív by musel podat žalobu na určení otcovství a musel by se udělat genetický test. Úřady změní otce v rodném listě jen pokud to je v zájmu dítěte. A v zájmu dítěte asi moc není mít za otce feťáka. Marihuanu lze zjistit z moči při pravidelném užívání i za 1-3 měsíce. Tedy by musel až 3 měsíce nehulit, aby byl test čistý. To nejspíš nedá. Pokud začne dělat problémy, okamžitě na OSPOD nahlásit to, že je fěťák.

Co jste na něm proboha viděla? Feťák a trestní minulost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.02.15 15:16

Co jsem četl, tak je to kuřák marihuany, není to feťák. Jen pro upřesnění.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.02.15 15:13

Pokud podá žalobuu o určení otcovství a prokáže, tak podle mne nezíská právo na dítě, ale povinnost platit alimenty. Jen můj názor.

Datum: 27.02.15 15:29

Nějak nerozumím, proč s ním žijete, a co na to otec dítěte-váš manžel? Asi má do toho taky co mluvit, když je dcera podle zákona jeho.

Od: marika*
Datum: 28.02.15 09:29
Protoze ze zacatku se ke me choval uplne jinak,ale ted posledniho pul roku se jeho chovani zmenilo.Navic kdyz odejdu k rodicum tak mě najde ziji ve stejne vesnici a umim si predstavit co by udelal.Kamaradky nemam takze nemam kam s detmi jit.Manzel o vsem vi a stoji pri me ze dosveci,ze jsem dobra mama.
Datum: 27.02.15 15:31

Buďte v klidu, i kdyby se testem octovství prokázalo, že je otec on, tak pochybuji, že ji svěří do péče feťáka - ano, pro mne je pravidelný a častý uživatel marjánky stejný feťák, jako uživatel pervitinu - s kriminální minulostí. Maximálně ji uvidí pár dní v měsíci a ještě bude platit - tím bych mu s úsměvem kontrovala.

A samozřejmě od něj odešla, a to ještě dnes - nikdy nevíte, co taková osoba udělá. Sbalit sobě i malé nejzákladnější potřebné věci a přechodně být třeba u rodičů nebo kamarádky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.