Propíchnutý ušní bubínek? :D

Od: Datum: 26.02.15 22:42 odpovědí: 7 změna: 27.02.15 10:32
Zdravím :) mám takový menší problém ... Včera jsem si po sprše jako vzdy čistil uši takovou tou tyčinkou a omylem jsem si ji tam ramenem zarazil(krev mi netekla). Chvíli jsem slyšel jen pískání nejdřív úplně hlasitě a pak se to pomalu utlumovalo. Rano jsem myslel že je to lepší ale zjistil ( pro pochopení : u doktara jsem nebyl :D ) že když si třeba dam sluchátka tak při určitých částech mi v uchu úplně duní. Což se nezdálo jako velký problém ale pote jsem zjistil že mám v uchu zaschlou krev a když jsem zkusil tycku tak tam byla i čerstvá ... Jak to vidíte vy? Mám propíchnutý bubínek, nebo ne? Vzhledem k tomu že už i na své druhé ucho slyším hůře tak by to zrovna skvělé nebylo :/ ale co už :) díky za radu :)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.15 22:52

Nevím co chceš za radu druhý den večer, ale měl jsi jít k ušnímu. Běž tam tedy aspoň zítra ráno. Mimochodem nemyslím si, že by vatová tyčinka dokázala PROPÍCHNOUT bubínek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.02.15 07:29
Já jsem o možnosti poškození ušního bubinku nevhodnou vatovou tycinkou přesvědčen. Nevhodná vatova tyčinka je každá. Do ucha se strkat nic nemá. *stop*
Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.02.15 22:53

Mohl byste mít, jinak upozorním, že možná nejlepší a je asi i doporučeno, čistit si uši vlhkým (mokrým) ručníkem po vykoupání, jestliže si chcete čistit uši vatovými tyčinkami, tak pouze opravdu jemně a opatrně, nikam nepospíchejte.

Datum: 26.02.15 23:24

a ja se divim, pro koho pisou navody na tak zrejme veci :) asi nejak nechapu, co ma rameno spolecneho s vatovou tycinkou, ale jak vidno, jde to

Datum: 27.02.15 07:02

Stalo se mi toto skoro úplně stejně. Druhý den jsem šla k ušní. Pravila, že opravdu mám bubínek protržený. Dala mi antibiotika a pravila, že musíme zabránit zánětu ve vnitřním uchu. Jinak že by to mohl být hodně velký problém. Na kontrole mě i můj bubínek pochválila, že se zaceluje, hojí. Mám to dobré. ;) Máš-li trošku rád svůj sluch a také svoji hlavu, neriskuj a k ušnímu zajdi. Všechny nebezpečné záležitosti (sluchátka, silná hudba, uchošťoury) si odpusť. A bubínek v klidu nechej zarůst, zregenerovat!

Ohodnoceno: 1x

Od: kutululu
Datum: 27.02.15 07:35

Nevím k čemu tyhle vatové tyčinky vymysleli, protože s do ucha strkat nesmějí a když už, tak opravdu jen zlehka na okraj. Určitě bych utíkala k doktorovi!

Od: asd1
Datum: 27.02.15 10:32

Pokud krev tak jsi tam něco natrhnul = určitě k ušnímu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.