Vyčištění spodní části sklokeramické desky

Od: Datum: 26.02.15 11:02 odpovědí: 9 změna: 27.02.15 20:50

Prosím o radu jak vyčistit barevné kruhy ve spodní části sklokeramické desky elektrického sporáku Sporák mám necelé dva roky a dost mě to trápí.Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.02.15 12:10
avatar

Dobrý den, pokud je to vydřené nebo vyhřáté, tak to asi nevyčistíte. Chtělo by to foto. Zdravím!

doplněno 26.02.15 18:25:

Myslím, že Vám rozumím. Ten problém je (podle Vás) uvnitř. Tedy, pod průhlednou deskou a z její vnitřní strany. Tam se sama nedostanete - považujte to za běžné opotřebení provozem (pokud jste si jistá, že to není na straně vnější a přístupné).

doplněno 27.02.15 19:16:

Reklamovat můžete v záruční době. Podívejte se do záručního listu, co reklamovat lze a co ne.

Běžné opotřebení provozem nebo mechanické poškození nelze úspěšně reklamovat. Jenže, to já takto nedovedu posoudit. A pokud bude reklamace vyhodnocena jako neoprávněná, tak Vás to může stát i peníze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paulinagroblov
Datum: 26.02.15 15:31

Děkuji za radu ale já si to představuji tak že bych tu desku potřebovala obrátit naruby protože zepředu ji mám čistou.Nevím zda mě rozumíte.Zdravím a případně děkuji za další radu.

Od: paulinagroblov
Datum: 27.02.15 17:45

Děkuji za radu ale ten sporák nemám ani dva roky.Myslíte že bych ho mohla reklamovat?Děkuji a zdravím.

Datum: 26.02.15 13:39
avatar

Jak víte, že jsou ty kruhy ve spodní části? Opravdu by pomohl obrázek.

Dříve jsem desku leštila a řešila každý škrábanec, ale zjistila jsem, že to nemá cenu a holt má drobné nedokonalosti.

doplněno 26.02.15 15:55:

Otočit to bohužel nepůjde. K desce je zespodu přimotovaná veškerá elektronika a neznám nikoho, kdo by si např. měnil sám prasklé sklo na sklokeramické desce - vždy to svěřili servisu (pokud nepořídili rovnou novou). Ty kruhy budete mít normálně z vrchní strany. Zkoušela jste takovou tu spec. škrabku?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paulinagroblov
Datum: 26.02.15 15:18

Děkuji za radu také já leštím desku přípravkem k tomu určeným.Já bych spíše potřebovala tu desku obrátit naruby jestli mě rozumíte.Ale to jsem asi naivní že.Zdravím a mějte se hezky.

Datum: 26.02.15 18:57
avatar

A co tam chcete čistit? Není to nesnadné k pochopení. Vy prostě chcete desku vyndat, obrátit ji vzhůru nohama a chcete čistit to sklo zespoda. Ale tam přece není žádná špína. Co Vás k tomuto nápadu dovedlo? Vy máte dojem, že je deska znečištěná zevnitř? Tak sem opravdu dejte foto. A hlavně se nepokoušejte nijak vnikat spodem na desku s hadrem. Ještě Vás to zabije.

doplněno 26.02.15 19:03:

A čemu říkáte barevné kruhy? Asi těm topným spirálám, které se rozsvítí červeně, když sporák zapnete. Probůh, nic takového nezkoušejte ani náhodou. Pokud se Vám zdá, že tam jsou nějaké něčistoty, když se rozpálí topná spirála, tak si toho nevšímejte, to není žádná nečistota uvnitř, asi je deska trochu poškrábaná nahoře. To je nevyhnutelné, posunujete hrnci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paulinagroblov
Datum: 27.02.15 17:36

Děkuji vám ale já jsem měla celý život plotýnky u sporáku a když jsem si pořizovala nový myslela že s keramickou deskou bude snadnější údržba.Já ho nemám ani dva roky zase toho moc nevařím, jsem už sama a ty barevné kruhy tam mám když mám sporák vypnutý.Ale asi se s tím nedá nic dělat a na reklamaci to také nevidím.Mějte se hezky a jsem ráda že taková poradna je.Už vím na koho se v nouzi obrátit.

Datum: 27.02.15 20:50
avatar

Tak já už vím o co Vám jde. Také jsem dříve měla sklokeramickou desku. Z určitého úhlu jsou ty spirály vidět, i když není sporák zapnutý. Prostě ty spirály deskou jakoby prosvítají. Ale to je normální jev, to se vyčistit ani nedá. To sklo, i když je tmavé, tak je to sklo a tím prosvítají ty spirály. Já jsem ji vyměnila za indukční, to je jiný princip ohřevu. Ale teď jsem si na to vzpoměla. Také mi to bylo tenkrát divné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paulinagroblov
Datum: 27.02.15 17:54

Děkuji za radu tu škrabku nemám a pokusím se ji sehnat.Mějte se hezky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.